Kül Uçuşu Falı

Kurban için ya da seremoni için yakılan bir ateşin sonucunda ortaya çıkan küllerin oluşturdukları şekillerin ya da oluşan islerin yorumlanarak içinde bulunulan durum ve gelecek hakkında kehanetler elde edilen bir fal türüdür. Tephromancy olarak da bilinen bu fal, Fransa’nın Mason organizasyonu içerisinde bulunanların yoğun olarak uyguladığı bir fal türüdür.

Nasıl Uygulanır

Ateşin sonunda oluşan küllere aklımıza takılan sorular yazılır veya sembolik olarak çeşitli işaretler konur. Gece yapılan bu işlemden sonra ertesi gün tekrar küllerin yanına gidilir. Medyumlar ya da mistik güçlerle iletişim halinde bulunabilen kişiler hala okunabilir yazılar ya da işaretlerin girmiş olduğu şekillerin yorumlanarak geleceğe dair bilgi etmeye sorulara cevap bulmaya çalışırlar.

Bir diğer yöntem de ocaktan ya da fırından dökülen küllerin şekillerinin yorumlanmasına dayalı olarak yapılır. Dikdörtgen şeklinde olanlar tabutu yani ailede bir ölümü işaret eder, oval şeklinde olanlar bir beşiği yani yeni doğacak bir çocuğu işaret eder, yuvarlak şeklinde olanlar cüzdan yani para ve kalbi nitelediğinden aşkı ya da bir evliliği haber etmektedir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı