Kum (Remil) Falı

Kum (Remil) Falı

kum-fali

 

Remil, Arapça kum demektir. Bununla uğraşanlara Remal denir. 16 değişik şekil içerir. Bu şekiller 32 çizgi ve noktadan oluşur. Toplam 96 tanedir. Remil atma şekilleri değişiktir. Kolay olması için zar kullanılabilir. 16 kez zar atılır ve zarın tek gelmesi durumunda nokta, çift gelmesi durumunda çizgi yapılır. 16 nokta satıırndan oluşturulan dört şekle Ümmehat denir. Ümmehat teşkilinden sonra remil atan  usulüne göre diğer haneleri oluşturur ve sonuca göre de kararını verir.

Bir diğer bakma şekli de, 16 remil şeklinin her birinden dörder tane küçük kağıt parçalarına yazılması ve sonrasında torbaya atılıp karıştırılmasıdır. Remil atmak isteyen kişi niyet ettikten sonra torbadan kağıtları birer birer çeker. Çekilen kağıtlar sırasıyla dizilir. Ümmehat oluşturulur ve diğer haneler de meydana getirilir.

Esas Yöntem 

Remaller, bu işi yapacakları zaman kumun (sonraları kağıt) üzerine dört sıra halinde noktalar koyarlar ve bunu 4 kere tekrarlarlar. Neticede 16 satır oluştururlar. Sonra,, her satırdaki noktaları çift-çift atarlar. Her satırda geriye kalan noktaları, kendi hizasına kayıt ederler. Böylece 4 yeni şekil meydana gelir. Sonra, bu şekilleri ard arda gelen satırların içine yerleştirirler. Bu satırlardan da yukarıda anlatıldığı gibi 4 yeni satır oluştururlar.

Sonra her bölümü ondan önceki şeklin hizasındaki şekil ve onların ihtiva ettikleri çift ve tek noktaları dikkate alarak, ilk 4 şeklin yan tarafına 4 şekil daha yaparlar.

Sonra, bu 8 şeklin her ikisinden yeni bir şekil meydana getirirler. Bunu yaparken de 2 şeklin bölümlerinde yer alan çift ve tek noktaların bir bölümde toplanmasına dikkat ederler. Böylelikle ilk 8 şeklin altında 4 şekil daha meydana gelmiş olur.

Sonra aynı tarzda bu dört şekilden 2 şekil daha oluşturulur. Meydana getirilen bu iki şekilden onun altına bir şekil daha yaparlar. Bu, 15.şekildir.

En sonunda da ilk şekil ile 15 inci şekilden bir şekil daha yapılır. Bu 16 ıncı şekildir.  Remil dökme sonucunda meydana gelen şekillerden bazıları “sa’d/iyi” bazıları da “nahs/kötü” olarak kabul edilir.

Yine bu şekillerin “anasır-ı erbaa / 4 unsur; ateş, hava, toprak, su ile sonra da gezegenler, burçlarla olan nisbetleri hesap edilerek yorumlar yapılır, hükümler çıkarılır. 

kum falııı

ZAR YÖNTEMİ

Başlarda kum üzerine dökülmek üzere uygulanan remil sonraları kağıt üzerine dökülmeye başlanmıştır. Kolaylık olsun diye de zar kullanılmıştır.

Bu usulde, remil dökmek isteyen kimseye 16 kere zar attırılır.

Her atıştan sonra, Zar’ın çift ve tek gelişine göre çift için bir çizgi ( – ) tek için de bir nokta ( . ) yazılır. Böylece 16 hane tamamlanır.

NİYET ÇEKME YÖNTEMİ

16 remil şeklinin her birinden ayrı ayrı kağıtlara yazılır. Katlanıp bir torbaya konulur. Sonra remil döktürmek isteyen niyet ettirilerek çektirilir. Çekilen kağıtların üzerindeki şekiller sıra ile yazılarak işlem tamamlanır.

 

REMİLİN KAİDELERİ

Remil; sağ elin serçe parmağı mihver yapılarak sağdan sola doğru dökülür. Bu işlem yapılırken noktalar sayılmaz.

15den az 30 dan fazla olmamak üzere 4 erli 4 satır remil dökülür. Toplam 16 satır olur. 

Her sıradaki noktalar  bir önceki sıradaki noktaların altına yerleştirilir. 1 inci satırdan ve soldan başlayarak noktalar sayılır.

Tek gelenin karşısına nokta ( . ) çifte gelenin karşısına ( – ) konulur.

Her dörtlü satırdan bir şekil oluşturulur.

Her şeklin birinci sırası Ateş

ikinci sırası Hava

üçüncü sırası Su

dördüncü sırası Toprak diye isimlendirilir.

 

Detaylı Uygulanışı İçin: http://falfalci.com/kum-fali/

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı