Kura Çekme Falı

Kura Çekme Falı

kura_cekmek

SORTİLEGE

Bir çok seçenek arasından kura yöntemi ile gelecek hakkında kehanetlerde bulunma işlemidir.

Sıralama veya ayırma gibi seçeneklerin uygulanması insanoğlunun çok eski bir kehanet işlemi olmakla beraber Homer’in çalışmalarında ve Tevratta bununla ilgili işaretler de vardır.

Bir yönteme göre iki seçenek kullanılır. Birinin üzerine evet diğerinin üzerine hayır yazılır. Kahin bunlardan birini rastgele seçer ve sorusuyla ilgili cevabı elde etmiş olur.

Farklı objeler kullanılarak da bu işlemler yapılabilirdi. Örneğin fasulye, kristal, kağıt parçaları, tahta parçaları, zar gibi elementler de kullanılabilirdi. Ve bunlar kullanıldığında ikiden fazla seçenek olurdu.

Antik Mısır ve Roma’da bu yöntemler kullanılırdı. Bu işin patronu olarak da Merkür gözükürdü. Bazen de suçlu ile masumu birbirinden ayırt etmek için de bu yöntem kullanılabilirdi.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı