Kürek Kemiği Falı Kehaneti

Kürek Kemiği Falı Kehaneti

4

Omaplatoscopy

Özellikle kurban edilmiş hayvanların kürek kemiğinin yanması sonucu ortaya çıkan yarıkların, çatlakların değerlendirilerek geleceğe yönelik kahinlikte bulunulmasını sağlayan bir fal yöntemidir. Kürek kemiğinde çıkan işaretler Scapula olarak adlandırılır.

Tarih verilemeyecek kadar eski dönemlerden itibaren uygulanan bir işlemdir. Neolitik Lung-Shan kültürüne ait olduğu düşünülmektedir.

Bu kemikleri direk yakmak yerine birbirlerine kaynaştırma da yaparlardı. Brecon dükü Giraldus Cambrensis 13. Asır Galler coğrafyasında yaygın olarak var olduğunu anlatırdı.

  1. Asır İngiltere’si ve İrlanda’sında da görülürdü. Babillerde, Muhammed coğrafyasında ve antik Çin’de de görülürdü. Buralarda kaplumbağa kabukları da kullanılırdı.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı