Kurnazlık Falı

Kurnazlık Falı

kurnazlık geri kalmış toplumlara özgüdür

TAİTALE

Etrüsk mitolojisinde kurnaz işçi olarak bilinir.

Grek mitolojisinde, Griti Kralı Minos adına bir labirent inşa etmiş ve orada yarı boğa yarı insan görünümlü insan yiyen bir canavarı esir almıştır.

İnşa şekline göre hiç kimse orada canavardan kaçamaz ya da labirentten kurtulamaz. Sadece Minos’un kızı Ariadne’ye açıklamıştır bu labirentin sırrını. Kız sevgilisi Theseus’u kurtarmak için ki bu kişi Atina kahramanıdır bu sırrı öğrenmiştir. Theseus böylece canavarı öldürme fırsatı bulmuştur. Ama Kral bu duruma kızmış ve oğlu Icarıs ile beraber Taitale’yi labirentte hapse atmıştır.

Çıkış yolu bulamasalar da Taitale kanatlanmış ve labirentten uçarak kaçma fırsatı bulmuşlardır. Denize düşmüşlerdir. Taitale Sicilya’ya uçmuştur.Kral Cocalus tarafından güzel karşılanmıştır. Sonrasında Cocalus’un kızı tarafından öldürülmüştür.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı