Kuşların Kehaneti

Kuşların Kehaneti

kuş 2

Roma döneminden itibaren var olan kuşların geleceğe dair kehanet taşıdığı inancı yaygın olarak kültürleri etkilemiş ve medyumların ilgi odağı haline gelmiştir. Kuşların havada süzülüşü, karşılaşıldığındaki rengi, çıkardıkları sesler, ağlamaları ve davranışları birer alamet olarak değerlendirilmekte ve geleceğe dair yorumlar yapılmaktadır.

kuş  Özellikle Roma ve Yunan kültürlerinde karşılaşılan kuşların davranışlarının kehanet amaçlı yorumlanma yöntemine göre örnek vermek gerekirse; kuşların bozuk havalarda ağlamaya başlaması deprem gibi bir felaketin habercisi olmaktadır. Genellikle de büyük yırtıcı kuşların davranışları burada belirleyicidir.

Yunan geleneğine göre eğer bir karganın sol tarafına doğru uçtuğunu ya da sol tarafa yatık olarak uçtuğuna denk gelire denk gelen kişi eğlencesini ya da o sırada yaptığı herhangi bir işi bırakır ve durur.

Bir diğer örneğe göre, Tibet coğrafyasında kutsal kabul edilen kuş türleri yakalanır ama öldürülmez. Bir süre onların davranışlarını incelerler ve Tanrılarından gelen mesajları kuşun davranışlarından anlamaya çalışırlardı.

Uygulanan başka bir yönteme göre evcilleştirilen kanarya tavuk gibi kuş türleri tahılla oluşturulmuş bir daire içine konur ve dairenin etrafına harfler yazılır. Kuşun yemeye başladığı tahıllara denk gelen harfler birleştirilir ya da sıraya konulur. Kuş yemeye başlamadan önce sorulan bir sorunun mistik cevabı bu şekilde alınmış olur. Ya da daire iki bölüme bölünür ve kuşun önce hangi taraftan yediğine dikkat edilerek evet ya da hayır cevabı da alınabilir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı