Kutsal Ay Falı

Kutsal Ay Falı

download

Geçmiş çağlarda oldukça sık kullanılan bir fal bakmak yöntemidir.. Ay falını genellikle kısmeti çıkmamış kızlar kullanılır. Hatta günümüzde bile geçmiş dönemlerde bu fala nispeten, söylenen bir takım deyimler bulunmaktadır.

“Aya bak ay gibi kısmetin olsun”, “Ay aynaya yansıdı, kısmetler kapıda çoğaldı” eskiden kullanılan deyimler ay falı için kullanılan bir takım deyimlerdir.

O ana kadar kısmeti çıkmamış kız, yanına çok güvendiği birisini alarak ayın net olarak göründüğü bir günde kırsal bir alana gider. Kızın yanındaki kişi elindeki cep aynası ayna ayı yansıtacak şekilde tutar ve sessizce bildiği duaları okur.

Kızın arkadaşı bildiği duaları okurken kız ise ayın aynaya yansımış haline dikkatlice bakar. Bu sırada erkeğe yada erkeklik işaretlerine benzer şekiller görürse, kızın kısmetinin açılacağı anlamı na gelir. Şayet kızın kısmetinde hiçbir şey yoksa aydaki şekiller, erkekliği temsil eden hiçbir şekile benzemez. Ya da hiçbir şekilde görülmez.

 

Ay falına bakmak günümüzde hala Anadolu’nun bazı bölgelerinde devam etmektedir.

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı