Kutsal Güneş Falı

Kutsal Güneş Falı

lumière-ténèbres-Soleil-300x203

SOLMANCY/SOLMANTİA

Güneşin veya güneş ışınlarının yorumlanarak kehanete bulunma işlemidir.

Güneşin ürettiği ışın ve gölgeler burada yorumlama işlemine girerler.

Güneşin veya ışığın konumu ya da rengine göre gelecek hakkında yorumlama çok eski zamanlardan itibaren güneşin öneminden dolayı uygulanan bir yöntemdir.

Mağara sakinlerinden şehir sakinlerine kadar her dönemde güneş önemli bir rol oynamaktadır insanoğlu için.  Avlanma, tohum ekme gibi bir çok önemli konuda fikir elde edilmesini sağlar. Eğer güneş kan kırmızı renginde ise kılıç yani bir savaş dünyaya gelecek anlamındadır.Eğer bir çul şeklinde ve renginde ise büyük bir kıtlığın habercisi olarak yorumlanır. Eğer iki renk de gözlenebiliyor ise hem kılıç hem de kıtlık dünyaya gelecek anlamındadır.

Dünyanın sonunun güneşin yok olmasıyla eşdeğer görülen yaygın inanç da güneşin varlığı büyük yargılamayı geciktiren bir unsur olduğu inancı vardır.

Talmud’a göre güneş tutulması şeytani bir işarettir ya da talihsizliğin habercisidir. Doğu tarafında bir güneş tutulması varsa Doğu toplumları için olumsuz bir kehanet yapılır. Ya da Kuzey Güney için de aynı şey geçerlidir. Tutulma olduğunda Güneş Cennetin merkezindedir.Bu durum Dünyanın bütün milletleri için olumsuz bir kehanettir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı