Kutsal Ses Falı Kehaneti

Kutsal Ses Falı Kehaneti

bathkol

 

Bath-kol

Bath Qol, Bat Qol, Bat Kol ya da Bath Kol olarak da bilinir.

Yahweh’nin (Tanrı’nın) ruhundan konuşan, gelecekten haber veren bir sestir. Aynı zamanda 2. yüzyılda yaşamış, Zohar’ın yazarı bilge Simeon ben Yohai‘yi hücresinde ziyaret eden koruyucu meleğin adıdır. Fransız simyacı Nicholas Flamel de “felsefe taşı”nı ararken aynı meleğin kendisine rehberlik ettiğini iddia etmiştir.

Talmud’da Bath-kol göklerden gelen ilahi bir ses olarak anlatılır. Vahiyden biraz daha alt seviyede sayılır, Tanrı ile insan arasında bir iletişim şekli, Tanrı’nın isteklerini insanlarına aktarma şeklidir. Özellikle bir peygamber ya da kahinin olmadığı durumlarda bu ses insanlarla konuşur.

İbranicede Bath-kol “sesin kız kardeşi” ya da “yankı” anlamına gelir. Bu sesin iki büyük Haham okulu arasındaki anlaşmazlığı sona erdirdiği de anlatılır.

Bath-kol aynı zamanda antik zamanlarda Yahudilerin kullandığı bir kehanet metodunun da ismidir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı