Kutsanmış Hayvan Falı Kehaneti

Kutsanmış Hayvan Falı Kehaneti

th1P0ONIRJ

Zoolatry

Zoolatry’nin bir diğer adı da hayvan kutsamasıdır, denilebilir. Bir tanrı ile ilişkilendirilmesi açısından zoolatry herhangi bir hayvanın yüceltilmesine dayanır. Antik bir sürü din içerisinde bu uygulamaya rastlanabilir. Bu uygulamada hayvanlar tanrıların temsilcileri veya kutsal şeylerin sembolleri olarak addedilir. Efsaneler ve mitolojik hikayeler bu tarz uygulamaların yer aldığı hikayelerle doludur. Antik insanlar hayvanlar, tanrılar ve insanlar arasında yakın bir iletişim ve ilişki olduğuna inanmışlardır. Bu inanç birçok resimde ve çizimde bir tanrı ve tanrıçanın yüzlerinde bir hayvan maskesi, yanlarında bir hayvan veya kullandıkları eşyalarda kullanılan bir hayvan figürü ile temsil edilmişlerdir.

Sonraki devirlerde bu inancın gücünü yavaş yavaş kaybetmesiyle inanç başka bir forma doğru evrilmiştir. Örneğin Mısırlılar yöneticiler ile hayvanlar arasında ilişki kurmaktansa belli başlı bazı hayvanlara çeşitli özellikler atfetmişlerdir. Hatta bazı Mısır tradisyonlarında birçok Tanrının zaman içerisinde hayvanların bedenlerine girdikleri inancı yer almıştır, örneğin Apollo’nun bir şahine, Artemis’in bir kediye Hermes’in bir kargaya dönüşmesi gibi.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı