Kuyruklu Yıldız Falı

Kuyruklu yıldızlar veya meteorlar antik devirlerde kahinler tarafından bir vebanın, savaşın, kıtlığın, sosyal çöküntünün veya doğa felaketlerinin; örneğin sel, deprem, hortum vs’nin habercisi olarak yorumlanmışlardır. Gece, gökyüzünün siyah atmosferinde kuyruklu yıldızların, meteorların yarattığı ışık huzmesi her zaman için kötü anlamda bir çağrı olarak algılanmışlardır.

Antik devirlerden bu yana kahinler ve falcılar tarafından başvurulan bir yöntemdir. Özellikle anlık tahminler ve belirlemelerde de kullanılır.

Politik anlamda önemli bir liderin hayatını kaybedeceği veya kuyrukluyıldız görülen bölge için önemli bir devrin açılacağı/kapanacağı anlamını taşımıştır. Çoğu zaman bunun görülmesi kötüye yorumlanmıştır; örneğin kuyrukluyıldızı, meteoru; yani yıldız kaymasını gören kişilerin yakın bir zamanda öleceği veya hayatlarında onlar için önem taşıyan birilerinin öleceği manasına yorumlanmıştır. Ama günümüz inançlarına yaklaştıkça bu tip hareketler değişik anlamlar kazanmaya başlamışlardır. Örneğin, akşamın ilk dakikalarında görülen bir kuyruklu yıldız bir bebeğin doğumuna veya güzel bir haberin alınacağına işaret eder. Ayrıca tutulan bir dileğin gerçekleşeceği veya eğer o an bir dilek tutulursa hemen gerçek olacağı inancı yaygındır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı