Lamba Falı Kehaneti

Lamba Falı Kehaneti

5

LAMPADOMANCY

Antik bir fal yöntemi olup bu yöntem içerisinde yağ lambaları kullanılır ve kullanımı zaten çok yaygındır. Çünkü kandiller çok pahalıydı. Normal hayatta da aydınlanmak için kullanılmıyorlardı.

Bu büyü lambaları pirinçten ve taştan yapılmaktadır. Fakat en yaygın olanları çamurdan yapılanlarıdır.  Birçok Afrika toplumunda ve ritüellerin yaygın olarak kullanılırken Mısır kökenli olduğu düşünülmektedir Nitekim Mısırlılar yağı tıbbi, parfüm gibi bir çok amaçla kullanıyorlardı.

Ateşin süresi veya ateşin hareketine göre medyum yorumlamalar yapar.  Alevin rengi, süresi, çıkardığı ses ya da sessizliği dikkate alınan unsurdur. Eğer alev aniden sönerse bu olumsuz bir haberin işaretidir.

Lambanın ya da alevin yakınına konan kağıdın üzerine bıraktığı is lekeleri de kehanet adına değerlendirilir.

Bazı medyumlar gelecek hakkında bilgi alabilmek adına ruhlarla iletişime geçebilmek içi kullanırlardı. Fakat burada anlamsız şekilleri olan lambalar ruhları davet edebilmek adına daha yaygın bir şekilde kullanım görmektedir.

Antik Mısır’da yaygı olan bu fal yöntem genellik gün ortasında karanlık bir odada uygulanır ve ateşin duvarda yansıttığı görüntü yorumlanmaktaydı.

Amerika’da 1860’larda gaz lambalarının yaygınlaşması bu yöntemi tekrar canlandırmıştır. Louisiana bölgesinde ortaya çıkmakla beraber hala popüler bir yöntemdir. Zeytin veya hint otu yağları bu lambalarda popüler olanlarıydı.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı