Lamba Falı

Lamba Falı

ddd

“Lampodomancy” olarak da bilinen lamba falı, eski zamanlarda mumun nadir bulunan ve pahalı bir ürün olmasından dolayı çok yaygın olarak kullanılan gaz lambaları vasıtasıyla yapılan bir fal türüdür. Bu lambalar sihirli lambalar olarak da adlandırılmaktaydı.

adsEskiden gelen bir gelenekle pirinçten ya da değerli taşlardan yapılan gaz lambaları günümüzde ağırlıklı olarak çömlekçiliğin bi ürünü olmaktadır. Bu lambalar da içi kısmi olarak gazla ya da yanıcı ve akıcı bir maddeyle doldurulur. Ateşin alevlenebileceği de sınırlı bir alan bırakılır.

Ateşin hareketleri, görüntüsü ve durağanlığı medyumlar tarafından okunur ve çeşitli kehanetler öne sürerler. Ateşin hangi tarafa doğru yöneldiği, yanarken ses çıkarp çıkarmaması, rengi, yoğunluğu hepsi dikkate alınan hususlardır. Eğer ateş aniden dışarıya taşarsa bu durum olumsuz bir kehaneti işaret eder.

Uygulanan bir yönteme göre lambanın üzerine boş beyaz bir kağıt konur. Kağıdın üzerinde oluşan isler ve şekiller yorumlanır. Bir diğer yönteme göre de medyumlar lambanın içindeki ateşin ruhları çağırmakta kullanılabileceğini ve dolayısıyla ruhlarla iletişime geçilerek gelecek hakkında bilgi almaya çalışılacağını söyler ve yaparlar.

Bir diğer yönteme göre de Eski Mısırlıların uyguladığı gün ortasında karanlık bir odada yakılan lambanın duvarda oluşturacağı gölgelerin yorumlanmasıdır. Duvarda oluşan olası hayvan, insan ya da bir nesne şekli medyumlar tarafından içinde bulunulan durum hakkında yorum yapılmasını sağlarlar. Bilineceği üzere her bir canlının medyumlar tarafından yüklenen birer anlamları vardır.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı