Liberal Sanatlar

Liberal Sanatlar

sanat

QUADIVIUM

Orta Çağ okul görevlilerin 7 temel liberal sanattan 4 tanesi olan geometri, astronomi, müzik ve aritmetik dallarına genel olarak verdikleri isimdir.

Bu eski disiplinler basit bir bilimsel mod ile anlaşılamaz.  Aritmetik erken zamanlarda numara semblizasyonları olarak kullanılırdı. Geometri mistik bir bakış açısına sahipti.Şimdi ise gizli geometri olarak isimlendirilir. Bütün sanatları barındıran müzik ise ilişkilerin uyumunu içerir. Astronomi ise sadece astroloji değil tüm zamanın devrini ve devinimini içerir.

Mısırlı ve Meapotemyalı çalışırlardan esinlenilerek bu sınıflandırmayı gerçekleştiren kişi Batı dünyasında Pythagorian Brotherhood’tur.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı