Maymun Falı: Agogwe

Maymun Falı: Agogwe

agogwe

Agogwe, Agogure ve Agogue isimleriyle de bilinen, Tanzanya ve Doğu Afrika’nın diğer yerlerinde görüldüğüne inanılan efsanevi bir insansı maymundur.

Kongo ve Zimbabwe’de bu yaratık Kakundakari ve Kilomba olarak da bilinir. Senegal’de ise adı Fating’ho olarak söylenmektedir. Fildişi Sahili’nde Sehité adıyla bilinir. Bu insansı maymunlarla karşılaşma olayları çok seyrektir. Karşılaşmalar genelde 20. Yüzyıl’ın ilk yarısında olmuştur.

Eğer Agogwe gerçekse onun Gracile Australopithecine türünün hayatta kalmış bir akrabası olabileceği düşünülmektedir. Gracile Australopithecine 2.5 – 4.5 milyon yıl öncesinden bir iki ayaklı primattır. Bazı teorisyenler ise bu canlıların bilinmeyen bir Pigme insan ırkı olabileceğini iddia emektedir. Agogwe ufak bir vücut yapısına sahiptir.

Agogwe bireylerinin kuyruklarının olmadığı, tüylerinin kırmızımsı kahverengi olduğu anlatılmaktadır.

Agogwe insansı maymunları etrafındaki gizem halen sürmektedir. Yerlilerin pek çok karşılaşma hikayelerine rağmen bugüne dek hiçbir tatmin edici kanıt bulunamamıştır.

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı