Melek Taşı

Melek Taşı

melek-kokulu-tas

Melek taşı

Melek taşı, Kraliçe 1. Elizabeth’in astroloğu Dr. John Dee tarafından kullanılan, ayna vazifesi gören bir obsidyen taşıydı.
Dee bu taşın kendisine melekler İsrafil ve Cebrail tarafından verildiğini iddia ediyordu. Aynı zamanda taşın onu ele geçiren kişinin melekleri görebilmesini sağladığını söylüyordu.
Taş daha sonraları Peterborough kontunun ve Lady Betty Germaine’in eline geçti. Lady Germaine ise taşı Argyll düküne verdi. Dükün oğlu taşı yazar Horace Walpole’e hediye etti. 1842’de bir açık arttırmada satılan taş bilinmeyen bir kişi tarafından korundu. Günümüzde ise British Museum’da sergilenmektedir.
Dr. John Dee taşı hiç bir zaman kullanmamıştır ve bu taş aracılığı ile kehanetlerde bulunma yeteneğini geliştiremediğini itiraf etmiştir. Ancak Dee’nin asistanları Barnabas Saul ve Edward Kelley taş aracılığı ile medyumluk yetenekleri göstermişler ve Dee’ye mistik mesajlar aktarmışlardır. Dee bir melek gördüklerini, meleğin elinde bir değnek ile bazı rakamlar ve harfler işaret ettiğini ve bu yolla mesajlar aktardığını iddia etmiştir. Dee’ye göre melek 21 karakterli Enokyan alfabesini kullanıyordu. Şaşırtıcı bir şekilde bu dilin kendine ait bir sentaksı ve grameri vardı ancak pek çok yönüyle İngilizce’ye benziyordu.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı