Melekler Sözlüğü

Melekler sözlüğü bölümünde çeşitli görevleri ve alanları olduğuna inanılan birçok meleğin isim listelerini ve görevlerinin açıklamasını bulabilirsiniz. Baş Meleklerden başlayarak diğer bütün melekleri detaylı açıklamalarıyla birlikte okuyabilirsiniz. Çok kısa bir süre içinde daha geniş ve kapsamlı bir içerikle sayfamız güncellenecektir.

A


Aariel: Tanrı’nın aslanı anlamına gelir. Bir Ophit (gnostik) muskasında adı tanrı laldabotun yanında yazılı olan melek.


Aba: İnsan cinselliğiyle ilgili ve büyülü Kabala ayinleri sırasında yardım istenebilen melek. Aba aynı zamanda Sarabotların (Hava melekleri arasında Cuma’yı yöneten) hizmetindeki bir iyilik meleğidir.


Ababaloy: Büyülü Süleyman okumalarında adı geçen melek. Ababaloy kara melek kitabında da vardır.


Abay: Kabala büyü ritlerinde adı geçen erdem ve güç takımından bir melek.


Ablati: Süleyman’ın büyü yazılarında Ablatı Uriel’in dualarında yakardığı melektir. Tanrı’nın hizmetkarı Musa’ya söylediği dört sözcükten biridir; öteki sözcükler: Josta, Agla ve Kailadır.


Ananel (anani, hananel, kananel): hem iyi hem kötü melek. kötü melek olarak (gözden düşmüş başmeleklerden biri), ananel’in gökyüzünden hermon dağına indiği ve insanları günahkâr kıldığı söylenir.


Abasdarhon: gecenin üçte birinde hüküm süren melek.


Adoil (tanrı’nın eli): kendine özgü ya da ilahi nurdan yaratık; görülmesi mümkün olmayan
derinliklerin çağrısı ve tanrı’nın emriyle ‘bin’ parçaya ayrılır.


Akriel: kısırlık meleği.


Arias: güzel kokan otlarla ilgilenen melek.


Atafiel: gökyüzünü sadece üç parmağıyla tutan bir melek.


Ataf: bir düşmanı yenmek için yakarılan melek.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı