Melekler Sözlüğü

C


Cabiel: Ay’ın 28 evini yöneten 28 melekten biri.


Cabrael: Kova Burcu’na egemen olan melek. Göğün 4 bölümünün üstünde yer alan 6 melekten biri.


Cadat: Süleyman’ın büyüsünde adı geçen “en saf meleklerden biri”


Cael: Yengeç burcunu temsil eden ya da yöneten bir melek.


Cahet(h)el: 8 erafin’den biri; tarım ürünleri üstünde etkilidir; aynı zamanda Tanrı Şem Hamforaş adını taşıyan 72 melekten biridir. Kabala’da çoğu zaman tarım ürünlerini büyütmek ya da iyileştirmek amacıyla dua edilir. Dengi melek Asicat’tır. Cahetel’in mührü ya da imzası Ambelain’de bulunur.


Cameron: gündüz saat 12 meleği.


Chafriel: adı doğuran kadını ve doğacak çocuğu koruyan bir muskada yazılı olan 70 melekten biri.


Chassiel: güneşin yüce varlıklarından biri.


Cehennemlik melekler: papa zaharya’nın yönetiminde toplanan 745 roma konsili sırasında yüksek düzeyde yedi melek cehennemlik olmuştur: uriel, raguel, ınias, adimus, simiel (semibel), tubuael (tubuas) ve sabaothe (saboak). bu meleklerin yüceltilmesini isteyen piskoposlar clemens ve adalbert sapkınlıkla suçlandılar. yeni melekler icat etme modası sonucu, o dönemin kilisesi kutsal kitap’ta anılmayan meleklere (mikail, cebrail, rafael) dua edilmesini ya da bunların yüceltilmesini yasakladı. bununla birlikte bu güçlük, vııı. yüzyıl öncesi döneme özgüydü çünkü daha ıv. ve v. yüzyıllarda eusebiosjj ve theodoret bu uygulamayı engellemek istemişler ama başaramamışlardı.


Castiel: gizlicilik geleneğinde adı geçen bir perşembe meleği.


Cennet melekleri: şamşiel, mikail, zefon, zotiel, yohiel, cebrail.


Cuma melekleri: anael, rakiel, sakiel.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı