Meteor Falı Kehaneti

Meteor Falı Kehaneti

2

METEORMANCY/METEOROMANCY

Meteorların, kuyruklu yıldızların, düşen yıldızların ve benzer durumların yorumlanarak gelecek ve geçmiş hakkında kehanet elde edilmesini sağlayan bir fal yöntemidir.

Antik dönemlerde gökyüzünde meteorların veya yıldızların hızlı bir şekilde hareket eder veya dizilmiş görüntüsü olumsuz bir durumun kehaneti olup, kıtlık, deprem gibi doğal afetlerin işareti olarak yorumlanırdı. Siyasi olarak da egemenliğin el değiştireceği ve ünlü bir kişinin öleceği şeklinde yorumlanırdı.

 

Antik Roma’da ise şimşekleri, aydınlanmalar, güneş tutulması da kehanet aracı olarak yorumlanabilirdi.

19.yüzyıl kültürüne göre bir yıldız kayması yeni bir çocuğun doğacağı anlamına gelmektedir. Bir diğer inanışa göre ise de gecenin ilk yıldızı düşerken hemen bir dilek tutmak gerekliliğidir. Bu sırada tutulan dileklerin kesin gerçek olacağı inancı vardı. Bazı bölgelerde yıldız kaymasına tanıklık yapan kişi için ölüm gibi olumsuz olaylarla karşılaşacağı anlamı da çıkmaktadır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı