Mis Kokulu Tütsüler Size Fal Baksın!

Mis Kokulu Tütsüler Size Fal Baksın!

incense-burn

Özellikle sığla ağacından elde edilen tütsülerle dilekte bulunmak, hayırlı bir olay üzerine Tanrı’ya şükranlarını sunmak adeti halk arasında oldukça geniş yer bulmuş bir gelenektir. Livanomansi olarak da bilinir.  Çamsakızı ağacından elde edilmiş malzemeler de kullanılabilir. Burada önemli olan nokta eldeki yapışkan maddenin yani sakızın, tütsüye hammade oluşturacak olanın, ağaçtan alınırken içerisine herhangi bir kıymık, bir odun parçası, küçük bir taş parçası veya yaprak parçasının karışmamasıdır. Bu gibi durumlarda dikkatli olunmalıdır çünkü bunun kötü şans getirdiğine inanılır.

Falınıza öncelikle küçük çapta bir kasede veya kapta ateş yakarak başlıyorsunuz. Bu ateşin canlı bir köz haline dönüşmesi çok önemli. Ardından avcunuza aldığınız birkaç adet buhur tanesini (yani sığla ağacından elde edilen kurumuş sakızımsı parçalar) dileğinizi tutarak ve dua eşliğinde ateşe atıyorsunuz. İşte asıl önemli kısım burada başlıyor. Eğer çıkan duman keskin, güzel kokulu ve kesik değil dümdüzse bu iyi şansa ve tutulan dileğin gerçekleşeceğine işaret etmektedir. Fakat eğer duman kesik kesik, cansız çıkıyor ve de yoğun bir şekilde kötü kokuyorsa bu da kötü talih ve uğursuzluk anlamını taşır. Eğer duman üç kısma ayrılırsa bu çok yakın bir zamanda büyük bir başarı elde edileceği anlamına gelir. Eğer dağılırsa bu bir ölüm ya da hastalık habercisidir. Eğer çatırdar ve birden alevlenirse bu durum da kötü şansa işarettir ve son olarak eğer birden sönerse bu da çok büyük bir tehlike kapıya yaklaşmış demektir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı