Mistik Dönüşüm

Mistik Dönüşüm

3

LYCANTHROPY

Dünyanın birçok yerindeki inanca göre insanın hayvan formuna dönüşmesidir.

Bu inanç antik döneme kadar inmekle beraber Asya ve Japonya’da kaplana, Afrika’da sırtlan ve leopar, İngiltere’de kedi, Avrupa’da ayı ve kurda dönüşme söz konusudur.

Yunan mitolojisinde Arkadya kralı Lycaon Zeus’u hile yöntemiyle yok etmeye çalışırken yakalanmış ve hayvan formuna ceza olarak çevrilmiştir. Antik mitolojiye göre kurban edilip eti yiyilmek isteyen insanlar hayvan formuna özellikle kurt formuna döndürülmekteydi.  Bu ritüellerin Arkadya yöresinde yaygın olduğuna inanılmaktadır.

Roma kültüründe ise sihirli güçlerle inanların kurt formuna çevrildiği inancı vardır.

Orta çağ Avrupa’sında özellikle dolunay dönemlerinde insanların kurt formuna dönerek hayvanları ve inanları yiyip insanlara saldırdıkları olup gündüzleri ise yine insan formuna döndüğüne inanılmaktaydı.

Bazı inançlara göre de büyücüler kendilerini kurt formuna döndürerek lazım olan insan kanını elde edip tekrar insan formuna geri dönüyorlardı.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı