Mistik Swedenborg Emanuel

Mistik Swedenborg Emanuel

swedenborg

SWEDENBORG EMANUEL

Bilimsel, dini ve ruhsal düşünce konusunda öncü olan İsveçli mistik ve bilim adamıdır.

Geleneksel ve parlak bir kariyer ile başlamıştır. İlk olarak Uppsala üniversitesinde doğal bilimci olmuş veSwedish Royal College’de resmi görevli olmuştur. Araştırmalarına ve teorilerine burada konsantre olmuştur. İlk yazımı minerolojik ve felsefe üzerine bir çalışmadır. Metafizik, kozmoloji ve bilimin harmanlamasını yapan tek çalışmadır.

Bulguları, teorileri ve çalışmaları bir asırdan fazla ilgi görmüştür. Doğal çevrede ruhsal dünyanın kapılarını açmaya çalışmıştır. Hıristiyanlık kilisesine aykırı olarak İsa’nın ruhu ile iletişime geçebilmiş rüyalar, transa geçme v illüzyon yöntemleri ile çalışmıştır. Doğaüstü fikirlerinin ve trans çalışmalarının ruhlar dünyası ile iletişime geçebilmeye bağlamıştır. İncilden çıkılarak yorumlamalar da yapılmıştır. Kutsal akıl, doğal dünya ve ruh dünyası ile bağlantı sağlamıştır. İnsanoğlu için Tanrı olabilme yönteminin akıl, aşk ve sebep sonuç ilişkisinin kullanımı olarak görmüştür.

Maddi dünyayı redetmektedir. Tanrı tarafından bozulan Hristiyanlığı ıslah etmek için görevlendirilmiştir. Hatta cennet ve cehenneme gezintiler yapabildiğini, şeytanla ve meleklerle iletişime geçebildiğini bunu da riyaları sayesinde yapabildiğini iddia etmiştir. Modern bilim ile din arasında bir sentez yapmıştır. Düşünceleri 19. Yüzyılda tinselciliğe aktarılmıştır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı