Mistik Taş: Jasper

Mistik Taş: Jasper

1

JASPER

Vücudun hararetlenmesini, su toplamasını önleyen, beyni güçlendiren, etkili konuşma sağlayan, epilepsi ve kabuslar karşısında koruma sağlayan mistik bir taştır.

Alaca akik taşının farklı türlerini nitelendiren değerli bir taştır. Kırmızı, kahverengi, yeşil, mavi, pembe gibi renkleri vardır.

Binlerce yıldır tılsım ya da muska amaçlı kullanılmaktadır. Roma’lı atletler sakatlıktan kurtulmak için bu taşları kullanırlardı.

Genellikle sağlık muskası olarak kullanılır.  Bu taşın 17 türü olsa da sihir metotlarında en yaygın olarak kullanılanı zümrüt yeşili olandır.  Birçok işlevi vardır. Karın ağrısını dindirir, böbrek ve karaciğer üzerine konup tedavi edebilir, koku alma yeteneğini geliştirir, kişiyi örümceklere ve şeytani ruhlara karşı korur.

Kırmızı olanları stresi ve endişeyi azaltır, yolculuklarda koruma sağlar, yeşil olanı güveni arttırır ve saklanmış düşünceleri ortaya çıkarır. Aile problemlerinde depresyona girme ihtimalini de düşürür.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı