Muz Kehaneti

Muz Kehaneti

indir (2)

Muz, bereketin, erkin ve de ikili ilişkilerin sembolüdür. Çoğu toplumlarda muz aşırı zenginliğin ve tokluğun göstergesi olmuştur. Özellikle Asya ve Afrika toplumlarında anlamsal açıdan büyük yer edinmiştir.

Özellikle Milattan sonra 1200lü yıllarda Japonlar ve Afrikalılar tarafından çok büyük önem atfedilmiş ve bazı toplumlarda da sadece soyluların tüketebileceği bir besin kaynağı olarak addedilmiştir.

Nasıl Bakılır?

Muz Falı, muzun meyvesinden çok kabuklarıyla bakılan bir fal türüdür. Öncelikle falı bakılacak kişinin niyet edilmesi istenir. Ardından kendi evinden uzak ama kendi yetiştirdiği bir muz ağacından bir tane muz koparması gerekmektedir.Kendi evinde yetiştirmemesinin sebebi eski bir inanca göre bahçesinde muz yetişen evler nazarın ve kötülüğün odağında olur, inancıdır. Ardından koparılan muz soyulur ve kabukları kaynar suya atılır. Eğer ortaya keskin bir koku yayılıyorsa kişinin dileği bir başkası tarafından engellenecek demektir. Ama muz kabukları herhangi bir koku salmıyor ve kaynar suyun etkisiyle büzüşmeye başlıyorsa bu durum da kişinin dileği kabul olacak anlamına gelmektedir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı