Neler Olacağını Bir De Çay Yaprakları Söylesin

Neler Olacağını Bir De Çay Yaprakları Söylesin

tea-leaves

Öncelikle hangi çayı kullanacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Çayınızı hazırladıktan sonra olabildiğince sessiz bir ortamda kendinizi bütün düşüncelerden soyutlayarak yudumlamaya başlayın. Çayınızı bitirdikten sonra, tıpkı kahve falında olduğu gibi kapatıp biraz bekleyin. Şimdi yaprakları dinlemenin zamanı. Çay yapraklarını yorumlamaya fincanınızın kenarından başlamanız gerekmektedir, fincanın kenarı bugünü temsil eder; ortası ise yakın geleceği. Fincanın dibi ise hayatınızdaki en önemli ve en çok yer kaplayan gelişmeyi ifade eder. Yaprakları yorumlama işi Rochar testine benzetilir, örneğin bir “A” harfi sizin için kız kardeşinizi ifade ederken bir başkası için hiçbir anlam ifade etmeyebilir. Eğer cama

cay_falibenzer bir şey görürseniz bunun bir kutlama ya da düğüne işaret olduğu söylenir. Bir uçurtma dileklerinizin gerçekleşeceğini daireler ise kısa bir süreliğine mecbur kalacağınız bir işle uğraşacağınızı belirtir. Bir ev görürseniz samimi bir ortam, aile içi birliktelik anlamını taşır, kuş veya bulut iyi bir haber alınacağını belirtirken bir yılan sizin sadakatinizi haketmeyen birini temsil eder. Çay falı hakkında daha detaylı bilgi için “http://falfalci.com/cay-fali/” sitemizi de ziyaret edebilirsiniz.

indir

Çay falının geçmişi Ortaçağ Avrupası falcılarına dayanır. Önceleri ağda kalıntıları veya kurşunla yapılan bu iz sürme yöntemi sonraları çay yapraklarına da uygulanır olmuş. İskoçya, İngiltere, Galler Ülkesi ve İrlan’da çok popüler olan Çay Falı ya da genel bilinen adıyla “tasseografi (tasseography)” ülkemizde, Yunanistan’da ve Libya’da kahve falı şeklini almıştır.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı