Nostradamus

Nostradamus

Nostradamus_by_Cesar

Michel de Nostradamus ya da en bilinen ismiyle sadece Nostradamus Fransız fizikçi, astrologtur. Nostradamus’un ölümünden 400 yıl sonra bile hala konuşuluyor olmasının sebeplerinden en önemlisi sonraları Yüzyıl olarak yayınlanan Kehanetler isimli kitabıdır. İsminden de anlaşılacağı üzere gelecek zamanlara dair çıkarsamalar içerir. Nostradamus popüleritesini doğru bir şekilde tahmin ettiği birçok tarihi olay ile kazanmıştır. Hiroşima Olayı, Fransız Devrimi, Prenses Diana’nın ölümü, uzay mekiği Challenger’ın 1986’daki kazası Nostradamus’un tahminleri arasındadır.

images

Halk arasında neredeyse bir peygamber özelliği atfedilmiş olsa da zamanında, Nostradamus üzerine çalışma yapan birçok bilimciye göre tarihin kendini tekrar eden durumlarına dayanarak Nostradamus’un kendi zamanını ve öncesini çok iyi değerlendirip gelecek hakkında nokta atışı denilebilecek çıkarımlarda bulunduğudur. Şimdiye kadar hiçbir fal yönteminin veya kehanetin Nostradamusunkiler kadar genel ve kesin kanılar içermediği de kayda değer bir durumdur.

 

 

Kaynak: http://www.livescience.com/24213-nostradamus.html

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı