Ökseotu Falı

Ökseotu Falı

Ökse otu ve faydaları

Unutulmaya yüz tutmuş bir çok gelenek, fal ve ayin çeşitleri vardır. Bunlardan biri de eskiden çok mistik bir anlamı olan meşe ağacından elde edilen ökse otunun kullanımıdır. Eski Alman ve İngiliz uluslarının vazgeçilmez unsurlarından biridir ökse otu. Kutsal bir ağaç olarak görülmekteydi.

ökse Avrupa kültüründe eskiden beri vaat edilmiş bir hayatın, verimliliğin simgesi olup, hırsın zehrin ve olumsuzlukların karşısında bir imge olarak algılanmaktadır.

Ökse otunun kesilmesi bir çok olumsuz travmanın önüne geçilmesinde bir yol olarak görülmekle beraber, imparatorluk çağlarında bir kralın kendisinden sonraki tarafından zayıflatılması hatta yok edilmesini de simgeler.

Ökse otunun ve meşe ağacının yakılarak ortaya çıkarılan dumanın da yorumlanması falcılar tarafından kullanılan bir mistik olgu olmaktadır.

Bunların dışında ökse otunun bazı bölümlerinin gelecekle ilgili kehanetler sağlaması adına yorumlanması da olağan bir durumdu.

Eğer meşe palamutu çıkar ve içerisinden bir kurt çıkarsa bu da birey için zor bir hayatın beklediği anlaşılmaktadır.

Orta Çağ ve sonrasında insanlar evlerinde ökse otu yetiştirmeye başlamışlardı. Çünkü bu bitkinin şeytani ruhları kovacağına inanıyorlardı.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı