Ölü Falı

Ölü Falına; “Fincan Falı“, “Ruh Çağırma“, “Nekromansi” de denir.

Antik çağlardan beri ölülerin ruhlarını çağırıp onlar aracılığıyla geleceği öğrenmeye çalışmak oldukça yaygın bir yöntemdir.

Heredot’un da sözünü ettiği bu yöntem , XV. yüzyılda İspanya’nın bazı kentleri (Sevilya, Toledo, Salamanke) dışındaki mağaralarda öğretilirmiş!..

Bu iş için önce, boyutları eşit 29 tane kağıt kesilir. Her birine alfabedeki harflerin biri yazılır sonra bu kağıtlar üzerinde yeşil örtü olan masaya daire şeklinde yerleştirilir. Tam ortaya da normal boyutlarda bir fincan yüzüstü konur.

Soru sormak isteyenler masanın çevresindeki sandalyelere otururlar. Sağ ellerinin işaret parmaklarını fincanın üstüne bastırmamak şartıyla koyarlar. Ancak solak olanların sol el işaret parmaklarını koymaları gerekir.

Bu işlemler yapılacağı sırada tam bir sessizlik olmalı; kimse konuşmamalı, sigara ve benzerleri içilmemelidir, hatta ışıklar da mümkün olduğu kadar az olmalıdır.

Masada bulunanlardan sadece birinin tek bir soru sorma hakkı vardır. Soruyu soracak olan isterse bunu diğerlerine açıklamaz.

Herkes fincanın üzerine doğru düşüncelerini yoğunlaştırır. Bir süre sonra fincan harflere doğru gider. Gittiği her harf yazılır. Sonuçta bir kelime veya cümle meydana gelir.

Arzu edilirse harfler yazılmaz, sadece fincanın bir tarafına “Evet”, diğer tarafına “Hayır” yazılır soru ona göre sorulur cevabı alınır.

Fincanın hareketi masanın etrafında oturanların inancına ve sezme güçlerine bağlıdır. Bunun için fincan falı bazen gerçekleşmeyebilir, ama sabırla devam edilirse bir gün mutlaka sonuç alınır.

Fincanla ruh çağrıldığı zaman cinler gelir, ölüler değil!

Gelen cinler ya yalan söyleyerek orada bulunanlarla alay ederler ya da kendi istediklerini söylerler. Çünkü cinlerden kafir olanlar, ellerine geçirdikleri bu fırsatı kaçırmak istemezler!

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı