Omikuji Falı Nedir? Nasıl Bakılır? Omikuji Falı

Omikuji Falı Nedir? Nasıl Bakılır? Omikuji Falı

IMGP8366-kurashiki

Japonya’da birçok tapınakta ağaç dallarında veya çimlerin, çalıların üzerinde karşımıza çıkabilecek fal kağıtları omikuji olarak bilinir. Öylesine çok ve sıklardır ki tapınağa girildiğinde beyaz çiçek bahçesi izlenimi verirler.

Omikuji, tapınakta ibadet edilen Tanrılar da dikkate alınarak kişiye iyi veya kötü şans hakkında geleceğe dair bilgi veren “kutsanmış loto kağıtları” dır. Japonya’da omikujiye merak salmış birçok kişi vardır ve omikujiyi en eğlenceli fallardan biri olarak görürler.

Omikujinin iki yolu vardır. Birincisi, içinde omikujilerin bulunduğu kutuyu sallayıp delikten bir tane kağıt gelmesini beklemek, diğeri ise içinde fal kağıtlarının bulunduğu kutudan rastgele bir kağıt çekmektir. Fal genellikle 7 kategoriden biri hakkındadır.

KATEGORİLER 

(DAIKICHI)→ 中吉 

(CHUKICHI)→ 小吉 

(SHOUKICHI)→ 吉 

(KICHI)→ 末吉 

(SUEKICHI)→ 凶  

(KYOU)→ 大凶 

(DAIKYOU) 大吉

(KICHI)→ 末吉 iyi şans (KYOU)→ 大凶 ise kötü şans veya lanet demektir. (DAIKYOU) 大吉 büyük ya da muhteşem anlamına gelir, yani daikyou ve kichi biraradaysa iyi şans, daikyou ve kyou biraradaysa kötü şans, büyük lanet manasına gelir. Her tapınağın Tanrısının kutsadığı alan farklı olduğu için her tapınakta omikuji içerikleri farklıdır. Mesela evlilik Tanrısı  Jishu Jinja Tapınağı’nda olduğu için aşk, kadın-erkek ilişkileri, evlilik konusundaki omikujiler burada yer alır.

Omikuji ayrıca, kariyer, seyahat, hayat planları, eğitim vesaire gibi konularda da mesaj verir. Çektiğiniz omikuji kağıdını eve götürüp size rehber olması için saklamanız iyi bir fikir gibi gözükse de, Japonya’daki inanca göre kağıdın bağlanması gereken yerlere götürmeniz sizin açınızdan daha fazla olacaktır, ayrıca omikujide kötü şans çıktı diye onu gözardı edip bir daha şansınızı denemek iyi bir şey değildir, iyi veya kötü şans diye ayırd etmeden kurallara uygun şekilde geleneği yerine getirmeniz gerekiyor, bu davranışın Tanrıların gözünde sizi yücelteceğine ve kötü şans çıkmış olsa dahi bunun iyiye döndürülebileceğine inanılıyor. Bir defa omikuji falı okuduktan sonra bir kere daha denemek istediğinizde üzerinden 2 hafta geçmesini beklemeniz daha yararlı olacaktır.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı