Ötenazi

Ötenazi

1

EUTHANASIA

İyileştirilmesinin söz konusu olmadığı durumlarda bir insan ya da hayvanın daha fazla acı çekmemesi adına hayat ile olan bağlantılarının kesilmesi anlamına gelmektedir.

Antik Yunan kültüründe kolay ölüm olarak anlamlandırılmaktaydı. Bugün ise merhamet eden bir ölüm olarak anlamlandırılır. Çaresizce hastalığın devam ettiği dönemlerde uygulanır. Toplumu bölen bir düşüncedir. Dini, etik ve yasal olarak tartışmaları da beraberinde getirmiştir.

Ötenazi aktif ve pasif olarak ikiye ayrılır.

Aktif olan da doktor morfin ya da başka bir kimyasal maddeyi şırınga vasıtası ile hastaya yerleştirir.  Pasif ötenazi ise herhangi bir tedavi işlemi uygulanmadan kendiliğinden gelen ölümdür. Aktif olanda aşırı müdahale, pasif olanda müdahale eksikliği söz konusudur. Pasife örnek vermek gerekirse nefes borusu ihtiyacı olan umutsuz hastanın nefes borusunun elinden alınması ve hastayı ondan mahrum bırakmasıdır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı