Periler Alemi

Periler Alemi

peri 2

Periler güzel bir kadın olarak insanoğluna görünen doğal olarak varlığın sürdüren ruhlar alemindendir. Eski Yunan ve Roma dönemlerinde perilere farklı anlamlar yüklenmişti. Günümüzde de perilere olan inanç eskisi gibi güçlü bir şekilde devam etmektedir.

peri Bazı zamanlarda Tanrıların sevgilisi, kahramanı veya onların annesi olarak düşünülmekteydi. Kimi zamanlarda ise dünyanın varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmesini sağlayan kutsal ruhlar olarak da kabul edilmekteydi. Eski Yunan’da perilerin görevlerine göre sınıflandırması bile yapılmıştır. Yunan ulusu peri karakterine zaman içerisinde yeni anlamlar yükleyip geliştirdiği gibi yeni özellikler de yüklemiştir.

Periler genelde hayır sever olarak kabul edilse de gece yarısı insanlar tarafından fark edilmesi, insanları deliliğe sürükleyen bir yola girmesine neden olabilmektedir. Çünkü akıl alıcı olarak insan oğlunun düşüncelerinde yer bulmaktadır. Doğal olarak birden karşılaşılan bir peri insan için olağan dışı ve yüksek derecede şaşırtıcı bir durumdur.

Perilerden Hesperides sınıfı Hera’nın altın elmasının koruyucusu olarak kabul edilmektedir. Hyades ise Atlas’ın kızları olarak kabul edilmektedir.

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı