Peynirli Fal

Peynirli Fal

indir (1)

Peynir Falı, sütün ve sütten elde edilen ürünlerin kutsallığına olan inançtan doğup gelişmiş bir kehanet yöntemidir. Aslında çok geniş bir geçmişi vardır fakat temelde on yedinci ve on sekizinci yüzyıllardan sonra yaygınlık kazanmıştır. Peynirin ve sütten elde edilen diğer tüm ürünlerin evi koruduğuna ve evin mutfağına bereket ve evin kadınına da doğurganlık getireceğine inanılırdı. Bu yüzden kadınların çalışkanlığını sınamak, doğurganlıklarını test etmek ve sadakatlerini, sabırlarını sınamak amacıyla peynir yaptırılırdı. Eğer kadının yaptığı peynir çok tuzlu olursa bu ileride çok konuşkan; ailenin tüm yükünü sırtlanacak olan ve çocukları üzerinde otorite sahibi bir kadın olacağı anlamını taşırdı.

Ayrıca peynirin bir tabağa bırakıp kurumasını beklemeye dayalı bir yöntem de vardır. Bu yönteme göre peynir kuruduktan sonra üzerinde herhangi bir çatlama olmuyorsa bu durum yakın gelecekte evde herhangi bir maddi veya manevi kayıp yaşanmayacağı anlamına gelir. Eğer peynir çatlamışsa ve üzerinde çizikler varsa bu durum da çok yakın bir zamanda maddi veya manevi bir hasar görüleceği anlamına gelir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı