Radyastik Fal

Radyastik Fal

near-paris-a-congress-of-experimental-psychology-holds-a-successful-demonstration-of-dowsing

Radyastik Fal, canlı veya cansız nesnelerin yaydığı düşünülen görünmez ışınlar ve dalgalar yardımıyla herhangi bir sarkaç veya tek ya da çift yönlü çubuk  kullanılarak uygulanan kehanet yöntemidir.

Uzun yıllar boyunca uygulanmış ve pek çok topluluk tarafından gayet yararlı bir yöntem olarak bulunmuştur. Özellikle Antik Mısır’da en yaygın kehanet yöntemlerinden biri olan Radyastik Fal, uzun seneler boyunca Firavunlar, Firavunların yardımcıları ve din adamları tarafından gizli ve gizemli bir bilim dalı olarak düşünülmüştür.

Radyastik fal, kaybolmuş kişileri bulmak, tıbbi teşhislerde bulunmak, ceza verilip verilmeyeceğini belirlemek için kişilerin suçlu olup olmadıklarını tespit etmek, gelecekle ilgili alametlerde bulunmak; gelecekte iyi-kötü nelerin olacağını belirlemeye çalışmak amaçları için kullanılmıştır. Ama Radyastik Fal temelde gizli su kaynaklarını veya biri tarafından büyülenip saklanmış suları; kaybolmuş metal objeleri ya da henüz kimse tarafından bilinmeyen maden kaynaklarını bulmak amacıyla kullanılmuştır.

Nasıl Uygulanır?

Sarkacı tutan kişi sırtını kuzeye çevirir ve öncelikle bulunmak istenen obje ne ise onun ismi birkaç defa sesli birkaç defa da sessiz bir şekilde kullanılacak olan sarkaç elde sallanırken tekrar edilir. Ardından Sarkaç eğer sıvı bir şey bulunmak isteniyorsa yine aranan objenin ismi söylenerek suya daldırılır. Eğer aranan obje katı bir madde ise toprağa vurularak ismi tekrar edilir ve bir süre beklenir. Sarkacı tutan el sabit bırakılır; bir süre sonra sarkacın ucu dairesel bir şekilde dönüyor, sallanıyorsa bu demektir ki aranan şey çok da uzakta değil. Fakat sağa sola vs. şeklinde sallanıyorsa o zaman aranan nesne bulunulan yerden epey uzaktadır, anlamına gelir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı