Renkli Kandil Falı

Renkli Kandil Falı

images

Özellikle Eski Roma ve Asya toplumlarında kişinin önce rengini belirleyip ardından hayatının nasıl bir seyir izleyeceğini saptamak amacıyla uygulanagelmiş bir fal çeşididir. Uzun zamanlar boyunca oldukça yoğun bir şekilde başvurulmuş ve güvenilirliğini korumuştur.

Genellikle 20.yy’da tekrar popülerliğini kazanmıştır diyebiliriz. Günümüzde de uygulanmaya devam edilmektedir.

Öncelikle burçlara göre renkler belirlenir. Örneğin Koç: Mavi, Yeşil; Boğa: Beyaz, Yeşil; İkizler: Beyaz, Pembe; Yengeç: Kırmızı, Mavi; Aslan: Kırmızı, Yeşil; Başak: Kırmızı, Sarı; Terazi: Altın Sarısı, Siyah; Akrep: Siyah, Mavi; Yay: Altın Sarısı, Kırmızı; Oğlak: Kırmızı, Kahverengi; Kova: Kahverengi, Siyah; Balık: Mavi, Pembe. Bu eşleştirmeler Asya sembolizmine göre yapılmıştır. Ardından her bir rengin anlamına bakılır. Kırmızı: mutluluk, evlilik, ferah; Pembe: evlilik, birliktelik; Sarı: iyi şans, kutsama; Altın Sarısı: Güç ve Sağlık; Yeşil: Sonsuzluk, aile; Beyaz: çocuk, yardımseverlik ve saflık; Siyah: düşman, uyarı ve savunma anlamına gelir.

Ardından kişinin rengine göre mumlar gece sessiz bir yerde ve mumların etrafı toprakla rüzgardan korunacak şekilde sarılarak yakılır. Kişi, dileğini tutar ve oradan uzaklaşır. Mum, kimsenin müdahale etmeyeceğinden emin olunan bir yere konulmalıdır. Sabah güneş doğmadan mumun olduğu yere gidilir, mumun rengi toprağa baskın gelmişse kişinin tüm arzuları gerçekleşecek demektir.Renk-Degistiren-Rengarenk-Led-Mum-1

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı