Renkli Mum Falı

Özellikle Eski Roma ve Asya toplumlarında kişinin önce rengini belirleyip ardından hayatının nasıl bir seyir izleyeceğini saptamak amacıyla uygulanagelmiş bir fal çeşididir. Uzun zamanlar boyunca oldukça yoğun bir şekilde başvurulmuş ve güvenilirliğini korumuştur.

Genellikle 20.yy’da tekrar popülerliğini kazanmıştır diyebiliriz.          Günümüzde de uygulanmaya devam edilmektedir.

Öncelikle burçlara göre renkler belirlenir. Örneğin Koç: Mavi, Yeşil; Boğa: Beyaz, Yeşil; İkizler: Beyaz, Pembe; Yengeç: Kırmızı, Mavi; Aslan: Kırmızı, Yeşil; Başak: Kırmızı, Sarı; Terazi: Altın Sarısı, Siyah; Akrep: Siyah, Mavi; Yay: Altın Sarısı, Kırmızı; Oğlak: Kırmızı, Kahverengi; Kova: Kahverengi, Siyah; Balık: Mavi, Pembe. Bu eşleştirmeler Asya sembolizmine göre yapılmıştır. Ardından her bir rengin anlamına bakılır. Kırmızı: mutluluk, evlilik, ferah; Pembe: evlilik, birliktelik; Sarı: iyi şans, kutsama; Altın Sarısı: Güç ve Sağlık; Yeşil: Sonsuzluk, aile; Beyaz: çocuk, yardımseverlik ve saflık; Siyah: düşman, uyarı ve savunma anlamına gelir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı