Robin Hood Romanı: Ivanhoe

Robin Hood Romanı: Ivanhoe

2

IVANHOE

Bugün dahi takip edilen kurgu detayları olan Tarihsel romanın kurucusu olarak kabul edilen Sir Walter Scott’un en önemli çalışmalarından biridir.

Ivanhoe, Robin Hood, Friar Tuck ve Rebecca gibi kişiler romanın en önemli karakterlerindendir.

Buckinghamshire bölgesinde Ivınghoe kasabasından yola çıkarak esinlenmiş ve kitabının ismini oluşturmuştur.

Tarihsel gerçeklikler, romantik bir aşk hikâyesi ve yüksek macera seviyeleri romanın içeriğini oluşturan temalardır. Aslan Yürekli Richard’ın sadık savaşçısı Sir Wilfred haçlı seferlerinden döndükten sonra onu yok sayan babasının mirasını almaya çalışır. Rebecca ise büyücülere karşı mücadele veren hayat dolu Yahudi bir kadındır ve Ivanhoe tarafından savunulmuştur. Fakat güzel Leydi Rowena Ivanhoe2nin gerçek aşkıdır.

Çirkin Prens John İngiltere tahtını ele geçirmişti. Fakat bu İngiliz edebiyatında iki önemli kahraman Aslan Yürekli Richard ile Robin Hood bir takım oluşturarak Normandiya bölgesini ve kalesini almak için bir takım oluştururlar.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı