Romanov Ailesi

Romanov Ailesi

8

NICHOLAS ALEXANDRA (ROMANOV)

Rusya’nın son Çar ve Çariçesidir. 1894 ve 1917 yılları arasında Çarlık yapmıştır.  1. Nicholas’ın torunudur. 3. Alexander’ın en büyük oğludur.  Annesi bir Danimarkalı olup İngiltere Kralı 7. Edward’ın karısı Kraliçe Alexandra’nın kız kardeşidir.

1914 yılında diğer büyük Avrupa devletleri gibi Rusya’da birinci dünya savaşına girmiştir. İmparatorluk için büyük bir felaket bu sebeple ortaya çıkmıştır.  Merkezde ve sınırlarda yıkıntılar oluşmuştur. 1917 yılında Rus Devrimi meydana geldi.  Kışlık saray Petersburg’dan başlayan saldırılar meydana gelmiştir. Tahttan feragat etmiş ve tahtı kardeşi Michael’e bırakmıştır fakat kardeşi isyanlar sırasında ortadan kaybolmuş ve bir daha kendisinde haber alınamamıştır. İsyan neticesinde imparatorluk ailesi yakalandı ve Sibirya’ya sürgüne yollandı.  17 Temmuz 1918 yılında Ekaterinburg şehrinde Nicholas, Alexandra ve beş çocuğu Bolşevikler tarafından öldürülmüştür.

 

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı