Runik Alfabe

Runik Alfabe

runes

RUNES

Metal, ahşap, taş gibi cisimler kullanılarak üzerilerine işaret konan ve bu da antik Norveç ve Alman alfabelerinin kullanıldığı mistik bir sembollerdir.

Belki de Etruskan kökenli olan bu alfabe türü Viking işgalcileri sebebiyle Avrupa’ya ve Britanya’ya yayılmıştır.  Karanlık Çağ’da da kullanılan bir alfabedir.

Farlı Rune türleri vardır. İngiltere’de 24 harften oluşur ve sekizerli üç gruba bölünmüştür. Freya, Hagal ve Tiu adları kullanılarak Norveç Tanrıları isimlendirmelerde kullanılmıştır. Roma Katolik Kilisesinin baskısı sonucu 15. Asırda bu alfabe ortadan kalkmaya başlamıştır.

  1. asırda ise bazı Alman araştırmacılar üstün bir dil yaratmak maksadı ile Runik alfabeye ilgi duymaya başladılar. Nazi sembolünde de Thor’un çekici , kainat ana sembolü, ve Runic S semboli kullanılmıştır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı