Rus Mistik Peygamberi Rasputin

Rus Mistik Peygamberi Rasputin

article-2553577-0026AD4700000258-600_634x502

RASPUTIN

Romanov ailesinin çöküşünü hızlandıran ve çöküşünde attığı iftiranın etkisi olan Rus mistik ve peygamberi olarak kabul edilir.

Sibirya’da bir köyde doğmuş olmakla beraber gençliğini bir ayyaş olarak harcamıştır. Rasputin ismini de bu sebeple almıştır.  Bir kiliseye girecek ve Meryem’in vizyonunu takip edecek burada şifacı biri olarak ünlenecektir.

1907’de St. Petersburg’da ünlenecektir. İmparatoriçe Alexandra  Fyodorovna’nın favori şifacısı ve mistik öncüsü olmuştur. Aynı zamanda imparatoriçe’nin etkili olduğu 2. Nicholas’da Rasputin’in etkisi altına girmişitr.

Rasputin Kraliçeyi hipnoz yöntemiyle Hemofili hastalığından uzaklaştırmıştır. Onun dağınık görüntüsü ise onun sıradan Rus insanının temsilcisi olarak kabul edilmesini de sağlamıştır.

Nicholas ordunun başında etkili olmaya başlayınca kraliçe ile Rasputin ülke yönetiminde etkili olmuştur.  Rasputin2in şehvete düşkünlüğü Rus halkı tarafından skandal olarak belirtilmiştir. Bazı muhafazakar aristokratlar ise onun açacağı kötülükleri protesto etmiş ve görevini bırakması istenmiştir. 1917 yılının 1 Ocak tarihinde öleceğini, iki sene içerisinde yönetici ailenin ve aristokratlık sisteminin yıkılacağını bir mektupta belirtmiştir.

1916 Aralık ayında aristokrat bir suikastçiyi çay içmeye davet etmiştir. İçine siyanir katılmış kek ve şarap hazırlanmıştır. Birkaç kere içkiden içmiş fakat zehir etkisiz kalmış hayatta olarak Neva nehrine doğru sürüklenmiştir. Fakat krallık iki sene içerisinde BOLŞEVİKLER TARAFINDAN YIKILMIŞ VE Stalinist bir dönem başlamıştır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı