Rüya Tabirleri Sözlüğü

ruya yorumu2A


Abajur : Abajur görmek yakın gelecekte maddi bir değişimi ifade eder. bu kazanç ya da kayıp olabilir, dikkatli olmalısınız. Abajur yapmak; Yapılacak bir işten fazlaca karlı çıkacağınız anlamındadır. Abajur almak; takmak birisine bir faydanız dokunacak, bir iyilik yapacaksın.

Abdest : Abdest içinde bulunulan maddi ve ya manevi sıkıntılardan kurtulunulacağının göstergesidir. Muratlarınızın yerine geleceğini simgeliyor. Çöplükte, deniz kenarında,hamamda abdest almak üzüntülerden, kötülüklerden, acı ve kederden arınıp iyileşeceğinizi ifade eder. Abdest ikinci kez alınırsa bu, ünlü olacağınızın göstergesidir. Abdest bozmak, abdesti sıcak suyla almak sıkıntılı günlerin geleceğini, huzurunuzun bozulacağını, dedikodunuzun yapılabileceğini simgeliyor.

Abla : Zor günlerinizde yalnız kalmayacağınızı, yardım alacağınızı ve uzun bir hayat yaşayacağınızı gösterir.

Acele : Şeytanla ilişkilendirilir ancak dine yönelik bir konuda acele etmek iyidir.

Acemi(lik) : Rüyanızda her ne konuda acemilik çekiyorsanız, gerçek hayatta da ona paralel bir işe yöneleceksiniz demektir.

Acı : Genellikle fiziksel kaynaklıdır ve hiçbir anlamı yoktur. Eğer fiziksel kaynaklı değilse, gereksiz yere canınızın sıkılacağı anlamındadır. Acı biber, bekarlar için yeni bir aşk, evliler için yeni bir arkadaş, işsizler için iş, işçiler için ikramiye ya da zam, iş veren için ise yüksek kar anlamına gelmektedir.

Acıkmak : Eğer acıktığını görmüşsen servet kaybı, başkasının acıktığını görmüşsen bol kazanç anlamındadır.

Acil Çıkış : Kurtuluş arayışını simgelemektedir.

Aç/Açlık:  Rıskın bolluğuna işarettir, beklediğiniz bir yardım varsa olumlu sonuçlanacağını gösterir.

Açıkgöz : Rüyanızda açıkgöz davranan kişi sizseniz iş ve özel hayatınızda denge kurmanız gerekiyor demektir, eğer başka biri ise yakın zamanda müjdeli bir haber gelecektir.

Açılış Töreni : Bunun anlamı; törene katılanların çokluğu oranında sorunların üstesinden gelineceğidir.

Açma : Yapılması gereken bir işin unutulduğunu ifade eder. açma-yapmak,yemek, kötü bir yolda olduğunuzun ve ya borç münasebetleri yüzünden canınızın sıkılacağını simgeler. açmak, korku, öfke, suçluluk gibi duyguları ifade etmesinin yanısıra eskiden kullandığınız fakat zaman içerisinde unuttuğunuz ya da görmezden geldiğiniz bir yeneteğinizin tekrar kullanma zamanının geldiğini simgeliyor olabilir.

Ad : Çok önemli bir semboldür. Mutlaka hatırlamanız gerekir. Adların anlamlarını direk olarak hayatınızla ilgilidir. Örneğin; Murat adını duymuşsanız, muradınızın gerçekleşeceğini, ateş adını duymuşsanız yakın zamanda sizi bekleyen bir tehlikenin olduğunu, ziya adını duymuşsanız huzura kavuşacağınız anlamlarına gelir. Birkaç ad duymuşsanız en son duyduğunuz ad ilk haber anlamındadır. Ad değiştirmek, takma ad kullanmak, hayra alamettir, kariyerinizde önemli bir gelişme kaydedeceğiniz anlamındadır.

Ada : Hiç ummadığınız bir yerden gelecek, umulmadık bir yardımı simgelemektedir. Ada batıyorsa, kız çocuğunuz olacak demektir. Ada geziyorsanız sıkıntılardan kurtulmanın göstergesidir. Ada yanardağlı ise, çevrenizle daha çok ilgilenmeniz gerektiğini gösterir. Ada avlanmak, rizik dolu bir işle uğraşıyorsunuz demektir. Adadan  uzaklaşmak, mutluluk yanı başınızda ama farkında değilsiniz.

Adaçayı : Baht açıklığı, sevinç, huzur anlamlarına gelmektedir. Adaçayı demlemek, toplamak; huzurunu bozan birilerinin olduğunu simgeler, eğer evliyseniz aranızı bozmaya çalışan birileri olabilir. Adaçayı içmek, rahata kavuşucağınızın göstergesidir.

Adak : Bir sorunun hallolması için beklenen bir yardım var demektir. Kişi sorununu kendisinin çözemeyeceğine inanmış ve çaresizdir

Adam : Evinize tanımadığınız bir misafir gelecek demektir. Adam yakışıklı ise, mutlu bir hayatınızın olacağını simgeler. Adam çirkin ve ya bakımsız ise hayal kırıklığı yaşayabileceğinizi ifade eder. Bu günlerde kararlarınızda dikkatli olmalısınız. Adam dövmek, evinizde huzursuzluk çıkacağı anlamındadır. Adam kesmek, büyük bir yükten kurtulacağınızı simgeler. Adam taşlamak, ticarette zarara uğrayacağınızı gösterir. Adam öldürmek, hakkınızda dedikodu yapılıyor ve ya yapılacak demektir. Adam yaralamak, bir sorunun çözüleceğine delalettir. Adama iyilik etmek, ev hakkında kötü bir haber alacağınızı simgeler. Adama kötülük etmek, korkulan şüpheden kurtulacaksınız demektir. Adam kovalamak, işinizde sebat ederseniz başarıya ulaşacağınız anlamındadır.

Aday : Hem özel hem de iş hayatınızda büyük başarılar elde edeceksiniz demektir.

Adem ile Havva : Bütün işlerinizin yoluna gireceğini göstermektedir.

Adım : Zor bir durumun üstesinden geleceğinizi anlatmaktadır. adım-sekerek, sık sık iş değiştirmemeniz gerektiğini ifade eder. Adım hızlı hızlı ise, acele karar vermemeniz gerektiği anlamındadır.

Adliye Binası : Eğer sadece binayı görmüşseniz dikkat etmeniz gerekiyor işleriniz bozulabilir, fakat adliyede bir hakim görmüşseniz işleriniz yolunda gidecek demektir.

Af : Hayra alamettir, bir hatanız affedilecek ya da bir hatayı affedeceksiniz demektir. Af dilemek, bir süreliğine haksızlığa uğrayacağınıza, sıkıntı çekeceğinize delalettir. Affdilmek, sevdiğiniz birisi tarafından ihanete uğrayabileceğinizi ifade eder.

Aferin Almak : Maddi ve manevi yönden tatmin olunacağının, huzura erişileceğinin göstergesidir.

Afet : Yaşamınızın alt üst olacağı şeklinde yorumlanır, ancak bu afetlerden kurtulabilirseniz güzel günlerin geleceğini simgeler. Çığ, omuzlarına taşıyabileceğnizden fazla yük aldığınız anlamındadır. Deprem, kişilik değişimini ifade eder. Sizi bekleyen olumlu gelişmeler var demektir. Kasırga, yıkıcı konuşmalar yapabileceğinizi, konuşmalarınıza dikkat etmeniz gerektiğini temsil eder. Sel, kontrolsüz duygularla sürükleneceğinizi ifade eder. Toprak kayması, geri adım atmak, çekilmek anlamlarındadır. Yandağ patlaması, kızgın duygularınızı ifade eder. Davranışlarınızda özenli olmazsanız birilerini kırabilirsiniz.

Afiş : Başka birisinin emeğinden çıkar sağlayacağınız anlamına gelir.

Aforoz : Çevrenizdeki insanların duygu ve düşüncelerine daha az önem vermeye başladığınızı anlatır.

Afyon : Üstesinden gelmekte büyük zorluklar çekeceğiniz sorunlarınız var demektir.

Ağ : Bu kendinize ne kadar değerli olduğunuzu anlatma yönteminizdir. Karmaşık olan işlerinizin düzeleceğine, bolluğa kavuşacağınıza işarettir. Ağ atmak, bağlandığınız güzel birisinin size acı çektireceğini gösterir. Ağ örmek, başınıza çeşitli işlerin geleceği anlamındadır. Ağ toplamak, etrafınızda bir çok kısmet var demektir. Ağ yırtılması, gerekli önlemleri almadığınızın göstergesidir.

Ağabey : Sizi bekleyen maddi sıkıntılar var demektir.

Ağaç : Kısmetinizin artacağını ve çocuk sahibi olup çoğalarak mutlu bir hayat yaşayacağınızı anlatır. Ağaç görmek genellikle mutluluğu ve huzuru temsil eder ama kavga potansiyeli anlamına da gelebilir. Ağaç armut ise, dileğinizin yerine geleceğini ifade eder. Ağaç badem ise, değişik karaktere sahip bir kimse ile arkadaş olacağınız anlamındadır. Ağaç ceviz ise, bereketli ve sağlıklı bir hayata delalet eder. Ağaç çınar ise, sabırlı olursanız istikrara ulaşacağınız anlamındadır. Ağaç dut ise, zenginliğin ve cömertliğin simgesidir. Ağaç elma ise, zor bir karar verme halini temsil eder. Ekşi elma yanlış, tatlı elma doğru kararı simgeler. Ağaç fındık ise, çevrenizde sizi yanlış yönlendiren insanlar var demektir. Ağaç hurma ise, başarıya dürüstlükle ulaşacağınızı ifade eder. Ağaç iğde ise, haber anlamındadır. Kısa süre içerisinde size bir haberin ulaşacağını anlatır. Ağaç incir ise, evlilik anlamındadır, evli olanlara da çocuk. Ağaç kiraz ise, yüklü miktarda paraya, eğer evliyseniz erkek çocuğa delalettir. Ağaç mersin ise, ruh zenginliği, şifa, huzur anlamlarındadır. Ağaç nar ise, kısmetli bir iş ifade eder. Şansınızın açık olduğu bir dönemdeseniz. Ağaç söğüt ise, gücü ve uzun ömrü ifade eder. Ağaçtan düşmek, mal ve mülk kaybı anlamındadır. Ağaç dalı görmek, yarım kalmış işlerinizi tamamladığınızda, umduğunuzdan fazla yarar elde edeceksiniz. Ağaç kabuğu, içinde bulunduğunuz durumların bir süre daha devam edeceğine işarettir. Ağaç yaprağı, yaprak yeşil ise, planlı hareket etmeniz gerektiğine; sararmış ise, gönül yarasına; kurumuş ise, derin hüzne işarettir. Ağaçlıklı yol, zor bir karar anını ifade eder.

Ağaç Kakan :  Aile arasında gerginlik anlamındadır.

Ağarmak : Maddi kayıp göstergesidir. Saç ağarması, yakın çevrenizden gelecek kötü söz anlamındadır. Sakal ağarması, yakın çevrenizde doğacak olan bir çocuğun erkek olduğuna işarettir. Vücut kılıağarması, kriz belirtisidir. Beklenmedik durumlara karşı tedbirlerinizi almalısınız.

Ağda : Anne tutkusu anlamındadır.

Ağıl :  Servet ve mutluluk anlamlarındadır.

Ağır Yük : Sıkıntılı bir dönemden geçeceğiniz anlamındadır. Ama katlanabilirseniz bir servet elde edebilirsiniz.

Ağırlamak :  Mütevaziliğin ve hoşgörünün simgesidir.

Ağırlık :  Çoğunlukla maddi bolluk anlamına gelir. Ağırlık çökmesi, hiç bir sebep yokken çökmüşse pek iyiye yorulmaz, yakınlarda bir seyahat planınız varsa erteleyebilirsiniz, eğer bir iş, uğraş sonucunda çökmüşse biraz sıkıntının ardından başarıya ulaşacağınızın göstergesidir.

Ağıt : Çevrenizden birisinin mutlu sona ulaşacağına ya da çok istediği bir hediye alacağına işarettir.

Ağız :  Doğum habercisidir. Kısa süre içerisinde bir doğum gerçekleşebilir. Ağız açıksa, bereketi temsil eder. Ağız kapalıysa, günaha ve kafirliğe yönelik bir uyarı anlamındadır. Ağız kavgası, şiddetli geçimsizliktir.

Ağlamak : Rüyada ağlamak mutluluk gelecek anlamındadır.

Ağustos:  Aksilikleri ve pişmanlıkları temsil eder. Ağustos böceği, beklenmedik bir gelişmeyi ifade eder.

Ahır :  Kısa süreliğine bir başarı elde edeceğiniz anlamındadır.

Ahiret : Tüm çabalarınızın sonuçlanacağını ve büyük bir mutluluğa kavuşacağınızı temsil eder.

Ahize : Sevinçli bir haber belirtisidir.

Ahmak : Zayıflıklarınızdan faydalanmaya çalışanlar olduğunu anlatır.

Ahşap :  Başarılı bir ilişkinin habercisidir.

Ahtapot : Gireceğiniz birçok iş sonucunda büyük başarılar elde edeceğiniz anlamındadır.

Ahzap Suresi :  Bu sureyi okuyan ve ya duyan kişinin, bilmediği bir yerden yardım alacağı tahmin edilir.

Aidat : Aidat ödemek borç vermemeniz konusunda bir uayrıdır.

Aids : Eşcinsellik korkusu ya da kirli hissetme anlamındadır.

Aile : Güç semboludür.

Ajan : Kıskanıldığınızın gösterdegisidir.

Ajanda : Ciddi konularda hafızanıza pek güvenmemelisiniz.

Ajans : Politik konularda ki başarınızı temsil ediyor.

Akademi : Yeni arkadaş, dost ya da ilişki anlamındadır.

Akarsu :  Kazanç bolluğu, uzun ömür ve sorunsuz hayat anlamlarındadır.

Akasya : Yüksek makamlardaki kişilerle kurulacak dostluğu simgeler.

Akbaba : Sizi bekleyen bir tuzak olduğunu ifade eder.

Akciğer : Sağlıklı ya da pişmiş ise uzun ömrü, sağlıksız ise tıbbi bir rahatsızlığı temsil eder.

Akıl : Aklı insan şekline girmiş olarak gören kişinin şan, şöhret,mevki ve makam sahibi olma yolunda şansı açıktır. Akıl hastanesi, başarısız ve olumsuz ilişkilere ve hastalığa işarettir.

Akıncı :  Cesur ve atılgan bir karaktere işaret eder.

Akıntı :  Mal ve mülk sahibi olunacağına işarettir.

Akide şekeri :  Maddi ve manevi sorunların çözüleceğine işarettir.

Akordeon :  Sorunlarınızı adım adım çözmeniz gerektiğini anlatır.

Akort Etmek : İşlerinizin bozulacağını gösterir.

Akraba :  Ahlaksız birisiyle karşılaşacağınız anlamındadır.

Akrep : Özgürlük sembolüdür. Akrep evde ise, kumardan uzak durulması gerektiğini anlatır. Akrep sokakta ise, seyahat planlarınızı gözden geçrimeniz gerekir. Akrep yatakta ise, felaket habercisidir. Akrep sokması, peşinizdeki düşmanların göstergesidir. Akrep öldürmek ise, düşmanınızı etkisiz hale getirmenizi temsil eder.

Akrobat :  Sonuçsuz girişimleri işaret eder. Akrobatik hareketler, fiziksel olarak yorucu konularda sınırlarınızı zorladığınızın göstergesidir.

Aksamak : Karşınıza çıkan şansları geri çevirdiğiniz anlamındadır.

Aksırmak :  Şifa bulunacağının göstergesidir.

Akşam :  Geçici süreliğine ufak bir sıkıntı, dargınlık. akşam yemeği, yakınlarınıza karşı ilginizin azalacağına ve bencil hareketlerinizin artacağına işarettir.

Aktör/Aktrist :  Mutluluğun ve aşkın habercisidir.

Akvaryum : Bilinç altınızı temsil eder. içerisinde gördükleriniz sizin özünüzle ilgilidir.

Alabalık :  Beklenmedik bir maddi yardımı ve zenginliği ifade eder.

Alabora : Beklenmedik bir gelişme anlamındadır.

Alacakaranlık :  Zorluk ve sıkıntılarınızın gelip geçici olduğunun semgesidir.

Alan : Yeniliklere ve gelişmelere açık olmanız gerektiğini ve kazançlarınızın artacağını gösterir.

Alarm : Farkettiğiniz ya da farkedemediğiniz bir şeylerden korkutuğunuzu anlatır.

Alay :  Mevki sahibi birisinden ilgi göreceğinizi gösterir.

Albüm : Çocukluğunla ilgili sorunları temsil eder.

Alçı :  Birikimlerinizin artacağını ifade eder.

Aldanmak :  Tanrı tafarından yardım alacağınız şeklinde yorumlanır.

Aldatmak :  Tek başınıza çözemediğiniz sorunlarınız var demektir.

Alem :  Bolluk, bereket, kurtuluş, özgüven simgeler.

Alev : Kötü giden bir işin sonradan düzeleceğine işarettir.

Alın : Farklı bir işte daha başarılı olabileceğinizi temsil eder.

Alışveriş :  Bol kazançlı bir döneme girildiğinin belirtisidir.

Alim :  Kendinize zaman ayırmanız ve üçüncü şahısları dinlemeniz gereken bir dönemde olduğunuzu gösteriyor.

Alkış :  İşte iyi kariyer, aşkta mutluluk anlamına gelir.

Alkol : Keder ve üzüntüyü simgeler. alkolik, sıkıntı ve pişmanlık şeklinde yorumlanır.

Allık :  Saklamaya çalıştığınız şeylerde başarısız olacağınızı ve artık saklmaktan vazgeçmeniz gerektiğini ifade eder.

Altın : İktidar ve güç anlamlarına gelir.

Alyans :  Alyans aldığını gören kişi bekarsa bir süre daha beklemeli, evliyse ilişkisine daha çok özen göstermelidir.

Ambalaj :  Küçük sorunları büyütmemeniz gerektiğini ifade eder.

Ambar : Bereket ve bolluk simgesidir.

Ambulans : Sağlık kontrollerinizi ihmal etmemeniz gerektiğini anlatır.

Amca :  Kuruntu ve gereksiz tasalarınızı bırakmanız gerektiği anlamındadır.

Amele : Karşılaştığınız güçlüklerle yılmadan mücadele etmeniz sonucunda kazanacağınız habercisidir.

Ameliyat : Bir büyüğünüzden yardım göreceğinize delalettir.

Amir :  İyi arkadaşlarınız olduğunu gösterir.

Amiral : Deniz yolculuğunu ve ya gelecek olan bir haberi temsil eder.

Anahtar : Umulmadık değişiklikleri ifade eder. Anahtar bulmak, aile hayatında mutluluk, güzel iş teklifleri anlamındadır. Anahtar kaybetmek, sonuçsuz kalacak deneyimlerin göstergesidir. Anahtar deliği, kıskançlık ve kavganın simgesidir.

Ananas : Kısa süre içerisinde gelecek büyük bir başarıyı simgeler.

Anason :  Müjde habercidir.

Anırmak : Sorunların bir süre daha devam edeceği şeklinde yorumlanır.

Anıt :  Uluslar arası başarıyı müjdeler.

Anka kuşu : Yeni başlangıçları temsil eder.

An(t)laşma : Ortaklaşa bir iş içerisindeyseniz; ortaklığınızı gözden geçirmenizde fayda var.

Anne : Şefkat, vefa, özgüven ve kutsallığın sembolüdür.

Ansiklopedi :  Bilim alanında gelecek başarıları müjdeler.

Ant İçmek :  Bir yakından gelecek hayırlı haberi işaret eder.

Anten : Sosyal başarınızı temsil eder.

Antika : Sevdiklerinizle beraber uzun ve mutlu bir hayat yaşanacağı şeklinde yorumlanır.

Antrenör : Yeni giriştiğiniz işte başarılı olacağınıza delalettir.

Apandist : Geç gelen mutluluğu temsil eder.

Apartman : Sizi bekleyen karmaşık bir dönem olduğunu gösterir.

Aptal : Yaptığınız işleri bir kez daha düşünerek yapmanız gerektiğine işarettir.

Araba : Yönlendirici bir karakteri ifade eder. aldığınız kararlarda dikkatli olmalısınız.

Aramak : Niyetinle doğrudan ilgili bir durumdur. Örneğin; kaybolan parayı aramak bir şey kaybedeceğinizi ama yerine daha değerli birşey alacağınızı, birini aramak bir eşe olan ihtiyacınızı gösterir. Fakat arama umutsuz ise yanlış yere odaklandığınızı anlatır.

Arap : Tez haber anlamındadır.

Araştırma yapmak : Ölçülü ve temkinli davranmanız yolunda bir uyarı niteliğindedir.

Arazi : Geniş bir arazi ise yolculuk, arazi sahibi ise bol kazanç demektir.

Arı : Bereket, başarı ve mutluluğun semboludür. İyi talih şeklinde de yorumlanır. Arı kovanı, uyumlu bir ekip çalışması içerisine girebilirsiniz. Arı sokması, duygusal anlamda olumsuz gelişmeler anlamındadır. Arı vızıltısı, haber alınacağı anlamındadır. Arıcı, sıkıntı, stres ve mücadeleye delalettir.

Arkadaş : Arkadaşınız mutlu ise mutlu, hasta ve üzgün ise kötü bir haber anlamındadır.

Arma : Egolu davranışlarınızı kontrol etmeniz, kibirli olmamanız için bir uyarıdır.

Armut : Mevsimi dışında armut yemek geçici bir hastalıga, ağaçta ve ya olmuş armut görmek ise bolluğa delalettir.

Arpa : Bereketin sembolüdür. çalışmalarınızın karşılığınızı alacağınızı anlatır.

Arsa : Günlerinizin amaçsız ve hayallerle dolu geçtiğini anlatır.

Arzu : Dünya nimetlerinin ayaklarınızın altına serileceğini ifade eder. Arzuhal, resmi işlerinizde gerçekleşecek gelişmeleri ifade eder.

As : Kupa ası; gönül macerası. karo ası; ağız tadı. Maça ası; kariyer, kıdem. Sinek ası; ahlak, asalet, irfan.

Asa : Liderliği temsil eder.

Asansör : Asansöre binmek başarının, inmek ise başarısızlığın, üzüntünün işaretiridir

Aseton : Tedbirli olmanız gerektiğini ifade eder.

Asfalt : Zor bir virajdan sonra refaha ereceğinizi temsil eder.

Asılmak : Rüya da asılmak kişinin yüceliğini ve erişeceği yüksek mevkiyi simgeler.

Asit : Hayırlı ve müjdeli bir haberin simgesidir.

Asker : Sağlık ve başarının yanınızda olduğunu gösterir.

Aslan : Kendine güvenin ve gücün simgesidir. başarılı olacağınıza delalettir.

Asma : Hayatınızın huzur ve dinginlik içerisinde, işlerinizin yolunda gideceğine delalettir.

Astronot : Farklı alanlarda macera arama isteğini simgeler.

Asya : Asya kıtasında olmak hayatınızda değişiklikler olacağına ama maddi imkanlarınızın değişmeyeceğine işarettir.

Aşçı : Bolluk, refah ve mutluluğa delalettir.

Aşı : Karşınıza çıkan zorluklara karşı yapılması gereken her şeyi yaptığınızı simgeler

Aşık(olmak) : Büyük mutluluğa ve sevince yorumlanır, egoistliği de temsil eder.

Aşırı şişmanlık : Rüyada kendini aşırı şişman görmek bedensel zevklere duyulan düşkünlüğün simgesidir.

Aşiret :  Eskiden olduğu kadar adil olmadığınızı gösterir.

Aşk : Mutluluk, memnuniyet ve başarının işaretidir.

Aşure :  İçinizde ki gizli gücü ve zenginliğiniz sayesinde sorunlarınızı çözeceğinizi simgeler.

At :  Dileklerinizin gerçekleşeceğine ve ya rahatlayıp, yükseleceğinize delalettir. At sineği; Beş şekilde yorumlanır: aile, akrabalar, mal, nimet, haşmet ve azamet.

Ateş :  Kısa bir süre içerisinde zenginlik, güç ve mevkiye ulaşılacağına delalettir. Ateş söndürmek; Kullanamadığınız kişisel bir enerjinizi temsil eder. Ateş üstünde yürümek; Kurtuluşa az kalmış anlamındadır. Ateşe tapmak; Sığınabileceğiniz, dertleşebileceğiniz, güvenebileceğiniz birilerine duyduğunuz ihtiyacı simgeler.

Ateşböceği : Bir ziyaret sonucunda unuttuğunuz bir konu hakkında sevindirici bir haber alacağınıza delalettir.

Atıcılık :  İş hayatında başarı.

Atkı :  Korkularınızla yüzleşeceğiniz anlamındadır.

Atlas : Başladığınız işleri titizlikle sonlandıracağınızın göstergesidir.

Atlet:  Sabırlı ve dirençli olmanız yolunda bir uyarı simgesidir.

Atlı Karınca : Uzun zamandır beklediğiniz bir haberin yakında geleceğine delalettir.

Atmaca : Zalim ve cahil bir devlet adamını simgeler.

Atom : Hayatınızda gerçekleşecek olan köklü değişimleri ifade eder.

Atölye : Yeni bir iş yeri anlamındadır.

Av : İmkansızı elde etmek için vereceğiniz büyük mücadeleyi temsil eder. Av hayvanı; Kısa süre içerinde bir kır gezisine ya da pikniğe çıkacağınız anlamındadır. Av köpeği; Giriştiğiniz bir işin olumlu sonuçlanacağına delalettir.

Avans : Maddi sıkıntı anlamındadır.

Avize : İş hayatında yükselmeye, para sıkıntısından kurtulmaya işarettir.

Avlanmak : Ganimet sembolüdür.

Avlu : Rahmeti simgeler. bolluk, bereket anlamalrını da taşır.

Avuç İçi : Rüyayı gören kişinin kuvvetine, eli açıklığına, geçiminin bolluğuna işarettir.

Avukat : Uyarı simgesidir. dikkatli olmanızda fayda var.

Ay : Ender olan ve hoşa giden şeyleri simgeler. kısa vade içinde mutlulukla dolacağınızı ifade eder.

Ayak : Psikoljik dengedir. Kişiliğinizle ilgili bir değişim yapmanızın gerekliliğini simgeler. Ayak kesmek; Mal kaybı anlamındadır. Ayak öpmek; Alçakgönüllüğün simgesidir. Ayak uzatmak; Uzun ömürün simgesidir. Ayak yıkamak; Düzenli ve bol çocuklu bir hayatı ifade eder. Ayak ezmek; Çöküntü.

Ayakkabı : Yolculuk alametidir.

Ayaz : Geçim sıkıntısını ifade eder.

Ayçiçeği : Zamanı geldiğinde önemli bir kişi olacağınızı simgeler.

Ay çöreği : Yardıma ihtiyacınız olduğunun, kuşatıldığınızın simgesidir.

Aydınlık : Mutlu bir gelecek ifade eder.

Ayet : Güzel ve hayır olarak yorumlanır.

Ayı : Sizi bekleyen zorluklar ve sorunların olduğunu ifade eder.

Aygır : Cinsel gücün simgesidir.

Ayna : İnsanları daha iyi tanıyıp, güzel arkadaşlıklar kurma simgesidir.

Ayran Gönül : ferahlığına kavuşacağınıza delalettir.

Ayrılık/Ayrılma : Bir takım sorunların sizi beklediğinin göstergesidir.

Ay Tutulması : İki dönem arasında bulunmayı ifade eder.

Ayva : Sevdiğiniz birisi hakkında gelecek kötü haberi temsil eder.

Ayyaş : Tatil ihtiyacınız olduğunu gösterir.

Azad Etmek : Çoğunlukla kurban kesmeyle ilişkilendirilir.

Azarlanma : Büyüklerinizden gelecek olan maddi destek anlamındadır.

Azık : Kısmet simgesidir.

Aziz : Kişisel yaşam planınızı ifade eder.

Azrail : Ömür uzunluğunu temsil eder.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı