Rüya Yorumu

Hemen hepimiz gözlerimizi kapatıp uykuya dalınca kendimizi başka bir alemde görürüz. Burası gerçekleşmesi imkansız gibi görünen isteklerimizin gerçekleştiği, yapmak istediğimiz şeyleri yapıp, gitmek istediğimiz yerlere gittiğimiz bir yerdir. Onlar sayesinde bazen mutlu yada üzgün, ürkek yada cesur hatta bazen karma karışık hissedebiliriz. Ve hepsi bize özeldir.

ruya yorumuEsrarengiz oluşu ile yüzyıllar ilgiyi çekmiştir. Günümüzde rüya bilimcileri rüyaları bilimsel açıdan inceleyerek rüyaların kendi iç dünyamızı, anlatamadığımız duygu ve düşüncelerimizi yansıttığını vurgularlar. Öyle ki genellikle kafamızı kurcalayan şeyler hakkında rüyalarımız şekillenmekte değil midir?

Rüya görmek için sağ el baş altına konulup yatılır. İyi niyetler istenilen rüyada hayır görülür. İyi niyetlerde bulunulan riyada hayır görülür. Günahkar ve imanı zayıf olan kimselerin gördükleri rüyaların tamamını hatırlayamadıkları söylenir.

Üç çeşit rüya vardır. Bunlar;

Salih hayırlı rüyalar, şeytani rüyalar ve günlük olayların bilinçaltına birikmesiyle görülen rüyalardır.

Rüyalar ilim ve ahlak sahibi olan kişilerce yorumlanmalıdır. Ve yorum aceleye getirilmeden yapılmalıdır. Çünkü rüyalara yapılan ilk yorumun genellikle çıkacağı söylenir.

Rüyalardaki bazı nesneler yada hayvanlar genel olarak erkeğe, kadına, mala yada hizmetçiye yorulur. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • At, aslan, kurt, kuş, ağaç, vahşi hayvanlar erkeğe
  • Dişi hayvanlar, kilot, eğer, palan kadına
  • Buğday, arpa, saman, süt, yün, toz toprak mala
  • Tas, tabak, çanak, sürahi, tencere hizmetçiye yorumlanabilir.

Eğer bir rüyanın başını görüp sonunu görmüyorsanız bu, o rüyanın gerçekleşmeyeceğine işarettir. Bazzı rüyalar yorumlanırken kişinin din, örf ve adetleri, meslekleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Aylara, yıllara yada saatlere göre günlerin rüyalar üzerinde etkisi vardır. Örneğin; sabaha karşı görülen riya hayırlıdır. İlkbaharda görülen rüyalar tez çıkar.

Rüyada görülen kişilerin (yakınlık derecesine göre) yahut çeşitli nesnelerin yorumlarını da yakında rüya tabirleri sözlüğümüzde sizinle paylaşacağız.

Rüyanız Hayrolsun.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı