Rüzgar kehaneti Anemoscopy

Rüzgar kehaneti Anemoscopy

6814947667_2709502d76

Rüzgar kehaneti Anemoscopy

Eğer sırlarını rüzgara açarsan, onları ağaçlara da anlattığı için rüzgarı suçlayamazsın

– Halil Cibran

Yunanca rüzgar anlamına gelen anemosfor kelimesinden türemiş Anemoscopy rüzgarların belli özelliklerini gözlemleyen kehanet metodudur. Anemosomancy olarak da bilinir. Eski çağların atmosfer bilimi de diyebileceğimiz Anemoscopy, Aeromancy uygulamalarının bir formudur.

Anemoscopy uygulamaları rüzgarın yönünün, gücünün, sesinin ve rüzgarın kaldırdığı toz bulutlarının şekillerinin incelenmesini kapsar.

Bir diğer metod da bir soru sormak, ardından bir avuç toz, kum ya da hafif tohumları havaya fırlatmaktır. Sorunun yanıtı uçan partiküllerle oluşan ufak toz bulutunun şeklinde görülebilir.

Başka bir işlem ise şöyledir; bir sarkacın rüzgar ile hareket etmesine izin verilir, bu sarkaç daire şeklinde bir grafiğin ya da bir dizi harfin üzerinde konumlandırılmıştır. Rüzgar sarkacı grafikteki hangi kısma ya da hangi harfe doğru hareket ettirirse bu kehanette kullanılır. Rüzgarın sesini dinlemek ve yorumlamak da başka bir kehanet yöntemidir.

Anemoscopy antik zamanlarda özellikle Uzak Doğu’da oldukça popülerdi. Yılın ilk gününde rüzgarın sesi dinlenerek o yıl ürünlerin durumunun ne olacağı, savaşların kazanılıp kazanılamayacağı, sağlık durumları ve diğer olaylar ile ilgili tahminlerde bulunulurdu.

Anemoscopy kehanetlerinde doğu ve güneyden esen rüzgarlar iyiye işaret sayılır, batı ve kuzeyden esen rüzgarlar ise olumsuz karşılanır. Eğer bir rüzgar güçlü eser sonra aniden durup başka bir yönden esmeye başlarsa bu kargaşa ve zor zamanların habercisi olarak görülür. Tozlu bir yolda ufak rüzgar burgaçları görülürse bu yağmurun yaklaştığına işarettir. Amerika’da ani rüzgarlar sağanak yağmurun habercisi sayılır.

Antik Yunanlılar da Anemoscopy uygulamaları yapmışlardır. Bu medeniyette rüzgar kehanetleri daha çok ağaç dallarından ya da kutsal meşe ağaçlarından yapılarak belli yerlere asılan ve rüzgarda ses çıkartan rüzgar çanları aracılığı ile yapılıyordu.

Amerikan yerlileri rüzgarı tanrılarıyla iletişim kurmak için kullanırdı. Bu halklar günümüzde Anemoscopy uygulamalarını halen gerçekleştirir. Geçmişte Britanya adalarında da Anemoscopy popülerdi.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı