Şair John Milton

Şair John Milton

4

JOHN MİLTON

Ünlü İngiliz şair ve yazardır.

İngiltere doğumludur babası da aynı isimle anılır ve önemli bir ilahi ve aşk şiiri yazardır. Fakat babası oğlu Oxford’da iken Protestan mezhebine geçtiği için onu evlatlıktan reddetmiştir. Annesinin ismi Sarah Caston’dur. Anna ve Christopher adlı iki kardeşi vardır.

Cambridge’de Hıristiyan kolejlinde eğitim görmüştür. İlk şiirini 1626 yılında yazmıştır. Bu şiirde kız kardeşinin ilk çocuğunun ölümünden esinlenmiştir. Comus adlı ilk çalışması ise 1634 yılında bitmiş ve yayımlanmıştır. İngiliz edebiyatının en büyük şairlerinden biri olarak değerlendirilmektedir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı