Saman Falı Kehaneti

Saman Falı Kehaneti

ukrayna-samani-degere-bindi

SİDEROMANCY

Bir tutam samanın kızgın demirden bir tavaya atıldıktan sonra samanın yanan yüzeyinin dikkate alınıp, birbirlerine dolanması, şekli, ateşten çıkanın dumanın hali, hareketi vesaire özelliklerine bakılarak kehanette bulunma işlemidir.

Antik Roma’da bu yöntem uygulanırken samanla beraber ezilmiş fasulye ya da bezelye de bazen kullanırlardı. İnce dal taneleri ya da süpürge taneleri de bu yöntemde kullanılabilirdi.

Tava ya da demir bir metal net bir yüzeyi ifade eder. Kızarıklık görülene kadar ısıtılırlar. Sonrasında tek sayıda bir tutam saman ya da dal parçacıkları içine atılır. Kahin samanların hareketini veya görünüşünü yorumlayarak kehanetlerde bulunurlar. Dumanı ve ateşi de ayrıca yorumlanabilirlerdi.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı