Şamanlar

Şamanlar

yuceltanay531_139160290857

SHAMAN

Rüyalar veya trans yöntemi ile doğa üstü güçlerle iletişime geçen sihir gücü olan kişilerdir.

Şamanlar tıpçıdan ya da bir rahipten öte kişilerdir. Tıpçılar bilimsel olgularla hastasını tedavi ederken Şamanlar psikolojik bir yönteme izler.  Hayat sonrası yaşamdaki ölülerle iletişime geçebilmek için fedakarlık yapar ve seyahate çıkar bu yöntemi hastaları tedavi etmek için kullanır.

Orta Asya’da Ural-Altay nüfusu ve Sibirya bölgesindeki kabilelerden ortaya çıkmış ve Tungun olarak adlandırılmaktaydı.  Fakat bu coğrafya ile sınırlı olmayıp, Eskimolar, Maoriler, Polinzeyalılar, Moğollar ve Amerikan yerlileri arasında görülür. Yeteneklerinin ırsi olduğuna inanılmakla beraber asistanlarının ruhlar olduğuna inanılırdı. Güçlerini tam olarak göstermeden önce seremonilerde giriş gösterisi yaparlardı.

Şaman inancına göre ruhlar insan bedeninden ayrılabilir ve bu sebeple hastalıklar ortaya çıkar. Şamanlar ruhlar alemine girer, o ruhu yakalar ve hastanın iyileşmesini sağlarlardı.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı