Şans Kurabiyesi

Çin’de şans kurabiyesi adı dışında kutsal kurabiye, dilek kurabiyesi, iyi şans kurabiyesi olarak da adlandırılan içerisinde iyi dileklerin ve öğütlerin saklı bulunduğu kurabiyeler özellikle 20.yy itibariyle fabrika üretimine geçtiği için epey popülerlik kazanmıştır. Seri üretime geçmeden evvel el yapımı olan şans kurabiyelerinin Amerika’ya mı yoksa Çin’e mi dayandığı konusunda çok çeşitli tartışmalar var ise de popülerliğini Çin’de kazandığı kesindir. Bu fala bakmak için öncelikle kurabiyeleri pişirmeniz gerekiyor:

Gerekli malzemeler:

1 yumurta akı,

yarım çay bardağı şeker

çeyrek çay bardağı su

1 kaşık sıvı yağ

1 kaşık nişasta

un

1 damla vanilya özü yoksa bir fiske vanilya

Yapılışı: Yumurta akı çırpılır , köpük köpük olunca malzemeler yavaş yavaş katılır en son un katılır ve boza kıvamında hamur elde edilir. Soğuk teflon tavaya bir tatlı kaşığı dökülür kaşığın tersi ile zar gibi olana kadar yuvarlak bir şekilde inceltilir tava ocağa konulur kenarları kızarınca spatula ile alınır içine not yazan kağıt konulup katlanır. İçlerine yazacaklarınız tamamiyle size ait, bol şanslar :)

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı