Şarap Falı

ŞŞARRAAAAAP FALIŞarap sembolü, kimi tradisyonlarda bal, süt, yağ, su gibi diğer sıvı sembolleriyle kimi tradisyonlarda ise diğer sıvı sembollerinden bağımsız olarak kullanılmıştır. Genellikle asmadan elde edilen şarap eski tarihlerden itibaren çeşitli din ve tapınmalarda kullanılagelmiştir. Şarabın özellikle, ayinlerde ve vecd, trans gibi ruhsal gevşemelerin söz konusu olduğu etkinliklerde kullanılmış olduğu görülmektedir. Çünkü bu topluluklara göre, alkollü bir içecek olan şarap bedensiz ruhlarla iletişim kurmaya ve yüksek şuura dalmaya imkan sağlıyor.

Grek mitolojisinde şarap tanrısı Diyonizos’tur. (İobakkhos). Diyonizos ayinlerinde şarap içimi vecd ve trans haline geçilmesini kolaylaştırıcı bir etken olduğundan, mevcut olmakla birlikte, şarap Orfe’nin öğretisinde aslında yüksek planlardan gelen ruhsal tesirleri fiziksel planda temsil etmek üzere kullanılan bir semboldü.

Şarap Falı, tıpkı kahve falında olduğu gibi şarap içildikten sonra kalan izlerin görülebileceği bir kapta olması kaydıyla, yorumlanıp tahmin yürütülmesine dayalı bir fal çeşididir. Tasseografi olarak da adlandırılır. Tasseografi Fransızca ve Arapça’da “tasse”, “tassa” yani “kupa, bardak, fincan” kelimesinden gelmektedir. Şarap Falı ayrıca bir miktar şarabın bir kağıt parçası veya kumaşın üzerine dökülmesiyle de bakılabilir. Üzerine şarap dökülecek kağıt veya kumaşın fal baktıracak kişiye ait olması önemlidir.

Karşılaşılabilinecek olası bazı semboller ve anlamları:

Elma: Akademik başarı, işte yükselme, para kazanma

Kuş: Mutluluk verici bir haber

Mum: Gelecekte yapılması faydalı olacak bir iş, ferahlık veren bir haber

Kedi: İkiyüzlü bir arkadaş veya kıskançlık duyan bir insanın varlığı

Köpek: Sadakat, iyi arkadaşlık ve aile bağları

Uçurtma: İyi dileklerin gerçekleşeceğine dair haber

Karga: Hem iyi hem de kötü haberin geleceğine yorumlanabilir.

Yonca: İyi şansı, güzel talihi simgeler, dileklerin gerçekleşeceği manasına gelir.

 

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı