Savaş Kahini: Abigor

Savaş Kahini: Abigor

ppp

Abigor

Eligor ya da Eligos olarak da bilinir.

Hıristiyanlık ve Yahudilik öncesi teolojisinde Abigor üst düzey bir şeytandı. En bilinen güçleri gelecekten haber vermek ve askeri yardım ve tavsiyelerde bulunmaktı. Çoğunlukla mızrak ve sancak taşıyan çok yakışıklı bir şövalye ya da kanatlı bir ata binen bir hayalet olarak tasvir edilir.

Abigor’un kanatlı atı üzerinden kumanda ettiği 60 şeytani lejyon vardır. Aynı zamanda “Hades’in Grandükü” olarak da bilinir. Abigor büyük bir manipülasyon gücüne sahiptir ve yönlendirdiği herkese kolayca katliamlar yaptırabilir.

Eğer insanlar arasından bir prens ya da general ruhunu Abigor’a teklif ederse, Abigor onun ruhunu alır ve yerine savaşı kazandıracak, düşmanı yenecek sırlar verir. Bu sırların insanlık tarihindeki en kanlı zaferlere yol açtıkları söylenir.

Abigor aynı zamanda lordları ve diğer üst sınıftan kişileri dilediği başka kişilere aşık etme gücüyle bilinir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı