Sayfa Falı

Sayfa falında bahsedilen “sayfa” terimi kutsal kitapların sayfalarını nitelemekte olup farklı yöntemlerle uygulanan bir fal türüdür. Bir diğer yandan büyücülükle suçlanan bir kişinin büyü yapıp yapmadığını ölçmeye yarar. Mesela, suçlanan kişinin beraberce yakalandığı alet eğer kutsal kitaptan daha ağır gelir ise o kişi suçlu demektir.

Nasıl Uygulanır

Yöntemlerden birine göre bir kişi kafasında öncelikle bir soru oluşturur. Sonrasında kutsal kitabın rastgele bir sayfasını açar ve parmağını gözü kapalı bir şekilde sayfanın bir noktasına koyar. Parmağın denk geldiği pasajdaki yazılara göre sorunun cevabı verilmeye çalışılır veya orada yazılanlara göre yeni bir bakış açısı yaratılır.

Bir diğer yönteme göre de yine bir kitabın rastgele açılan bir sayfanın içinde yazılanların değerlendirilip, bu işi yapan kişi hakkında bir takım tahminlerde bulunulması sağlanır. Herhangi bir kitap olmakla beraber bu yöntem içerisinde ağırlıklı olarak Yunan epik eserleri tercih edilirdi. Günümüzde ise Shakespeare kitapları tercih edilir.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı