Şeker Falı

Şeker bolluk, bereket ve saflığın, hoşluğun sembolüdür. Birçok gelenekte şeker iyi olarak yorumlanmıştır. Özellikle Doğu toplumlarında bir kız gelin olurken başının üstüne bir örtü açılıp üzerinde şeker kırılır ve iyice tuz-buz edilmeye çalışılır. Bu, gelinin yeni hayatında tatlı dilli olması; eşine ve evine karşı güzel duygular beslemesi ve tatlı bir hayat sürmesi içindir. Ayrıca şeker iyice kırılır ki bu tatlılık ve hoşluk gelinin tüm hayatına yayılsın. Bu açıdan şeker hem geleneksel hem de kutsal olarak addedilmektedir.

Özellikle Güney Asya ve Güneydoğu Asya’da şeker çok büyük öneme sahiptir. 7.yy’ın başlarından itibaren buradaki topluluklar tarafından keşfedilmiş ve kullanılmaya başlanmıştır. Zamanla da kutsal ve geleneksel bir anlam kazanmıştır.

Nasıl Bakılır?

Şeker ile ilgili yapılacak işlerin akşam vaktine bırakılmaması tavsiye edilir. Çünkü kötü ruhlar harekete geçebilir. Bir diğer yandan şeker alan kişi bir miktarını ateşe atmalıdır. Böylece kötü ruhların silinmesi sağlanır.

Bir diğer ritüele göre geceleyin bir ateş yakılır ve ateşin içine istisnasız bütün aile fertleri bir tutam şeker ateşin atar. Eğer patlama sesleri duyulmaz ise bu iyiye işarettir. Fakat gereğinden fazla ses gelirse bu olumsuz bir durumun kehanetidir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı